MojElektromobil

Výrobca elektrických vozidiel a dodávok z Kalifornie oznámil príchod menšieho vozidla pre Európu a Čínu. Riaditeľ RJ Scaringe potvrdil, že ich tu Rivian bude aj vyrábať.

Kalifornský startup je financovaný hlavne gigantmi Amazon a Ford Motor Company. V stredu sa jej riaditeľ pre agentúru Reuters vyjadril, že automobilka plánuje predávať svoje SUV v Európe v roku 2022, avšak až jej ďalšie produky sa tu budú predávať vo veľkých množstvách. Majú byť menšie a prispôsobené pre európskych zákazníkov.

Pre skutočný rast na európskych trhoch a v Číne bude Rivian potrebovať aj nové výrobné kapacity v týchto regiónoch. RJ Scaringe doplnil, že „by Rivian nebol skutočnou automobilkou, keby nemyslel aj na tieto trhy v dlhodobom horizonte“.

Elektrický pickup R1T sa má začať vyrábať od júna 2021 a jeho cena sa v prvotnej verzii začne na 75 000 USD (63 200 €). SUV R1S začne na cenovke 77 500 USD (65 300 €). Ich lacnejšie verzie prídu na trh neskôr.

SUV Rivian R1S (Foto: Rivian)
SUV Rivian R1S (Foto: Rivian)

Elektrická dodávka prvýkrát v reálnej premávke

Rivian už má prototypy elektrickej doručovacej dodávky pre Amazon. Je vyrábaná na rovnakej skateboardovej platforme ako modely Rivian R1S a R1T. Pozrite si prvé fotografie elektrickej dodávky v reálnej premávke. Táto dodávka bola špeciálne prispôsobená potrebám doručovania balíkov, do konca roka 2022 ich plánuje mať na cestách už 10 000.

20. novembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+