MojElektromobil

Úprava retro modelu mala na starosti skupina s pôsobiskom na Novom Zélande. Projekt odštartovala spoločnosť Mercury, ktorá je energetickou spoločnosťou na Novom Zélande. Hneď prvým krokom bolo odstránenie pôvodného spaľovacieho motoru. Nahradený bol elektromotorom Siemens, ktorý bol pôvodne určený pre elektrobusy.

Náš tip
FORD PLÁNUJE INVESTOVAŤ 11 MILIÁRD DOLÁROV DO ELEKTRIFIKÁCIE! PREDSTAVÍ 40 NOVÝCH ELEKTROMOBILOV

Ford Fairlane

Spoločnosť Mercury našla pôvodný Ford Fairlane a realizáciu samotného projektu dala na starosti práve lokálnej skupine, ktorá sa zaoberá rekonštrukciou vozidiel zameraných na elektrický pohon. Na obrázkoch môžete vidieť ako samotnú výmenu motora, tak aj vlastné batériové články. Batéria obsahuje 218 článkov a celkovú kapacitu 50 kWh. Dojazd na jedno nabitie by sa mal pohybovať na úrovni 120 kilometrov.

V hre bolo tiež vybudovanie vlastného ovládania a softvéru, ktorý by samotnému elektrickému pohonu napomáhal. Tvorcom sa dokonca podarilo zrealizovať aj rýchle nabíjanie akumulátora. Vozidlo má aktuálne prezývku „Evie“ a tvorcovia s ním vyrážajú na cestu po Novom Zélande. Táto cesta by mala byť zameraná na propagáciu elektromobility a elektrického pohonu v danej lokalite.

FOTOGALÉRIA

Zdroj: electrek.co

19. marca 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+