MojElektromobil

September 2018 bol jedným z najlepších mesiacov pre elektromobily značky Renault. V tomto mesiaci predala automobilka 3 900 elektrických vozidiel, čo je až o 41 percent viac, ako tomu bolo v rovnakom období minulého roka. Z celkového počtu predaných vozidiel značky predstavujú elektromobily podiel 4,3 %.

96 percent elektromobilov predal Renault v Európe

Najpredávanejším elektromobilom francúzskej automobilky je Renault ZOE. V septembri sa predalo 3071 kusov, druhé miesto obsadil model Kangoo Z.E s 829 predanými kusmi. Za prvých 9 mesiacov roka 2018 sa predalo 31 tisíc elektormobilov Renaultu, pričom až 96 percent z nich putovalo do Európy.

Renault zažíva jeden dobrý mesiac za druhým a elektrickým vozidlám tejto automobilky predaje stále stúpajú. Aj to je dôkazom toho, že dopyt po elektromobiloch stále rastie. V nedávnom článku sme vás informovali o tom, že Renault zaznamenal rekordné predaje v prvom polroku 2018 a septembrové čísla ukazujú, že má našliapnuté aj k celoročnému rekordu.

Vyhliadky na rok 2018

Očakáva sa, že celosvetový trh sa zvýši o 3%. Ďalej sa predpokladá, že európsky trh sa rozšíri o 1,5% s nárastom o 2% pre Francúzsko. Na medzinárodnej úrovni sa očakáva, že brazílsky trh porastie o 10% a ruský o viac ako 10% a v neposlednom rade, že trh v Číne porastie o 5% a v Indii o 8%. V tejto súvislosti sa od skupiny Renault očakáva, že bude pokračovať v raste tržieb, ktorý bude motivovaný medzinárodnými trhmi v súvislosti s novým plánom Drive the Future.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Renault predstavil nový dostupný elektrický crossover K-ZE
Náš tip
Renault má nový program pokročilého skladovania batérií


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

18. októbra 2018
Zdroj: insideevs.com

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+