MojElektromobil

Skupina Renault oznámila spustenie programu Advanced Battery Storage. Je to program pokročilého skladovania batérií, ktorého cieľom je vybudovať najväčší energetický stacionárny skladovací systém s použitím batérií vyrobených v Európe do roku 2020. Systém uľahčí integráciu obnoviteľných energií do elektrických sietí, je už nainštalovaný na viacerých miestach vo Francúzsku a Nemecku.

Účelom tohto systému je riadiť rozdiel medzi spotrebou elektrickej energie a výrobou v danom čase. Zjednodušene povedané, udržiavať rovnováhu medzi ponukou a dopytom na elektrickej rozvodnej sieti. Systém je vybudovaný pomocou batérií typu EV zostavených v kontajneroch.

„Naše stacionárne skladovacie riešenie pomáha udržiavať rovnováhu siete, stacionárny systém skladovania chce zvýšiť ekonomickú atraktivitu nízkouhlíkovej energie,“ povedal Nicolas Schottey, riaditeľ programu Renault New Business Energy.

Spojenie so silnými partnermi

Táto unikátna zostava umožní okamžite dodať výkon 70 MW. Táto vysoká kapacita nám umožní rýchlo reagovať na všetky požiadavky na sieť. Skupina Renault ako líder v e-mobilite v Európe rozširuje svoje pole pôsobenia a stáva sa silným hráčom na poli smart elektrických a energetických ekosystémov. Spoločnosť sa pri tomto programe spojila s niekoľkými významnými partnermi, akými sú napríklad La Banque des Territoires, skupina Mitsui či The Mobility House.

Zdroj: tlačová správa

27. septembra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+