MojElektromobil

Ešte pred parížskym autosalónom odhalila francúzska automobilka úplne nový dostupný elektromobil s názvom K-ZE. Renault o ňom hovorí ako o dostupnom modeli, no jeho cena zatiaľ nie je známa. Do predaja by mala novinka prísť v roku 2019, kedy sa pravdepodobne dozvieme aj oficiálnu cenu. Predaj začne v Číne a nasledovať bude aj Európa. Slovenský trh by taktiež nemal byť vynechaný.

Skupina Renault je európskym lídrom v elektromobilite. Predstavujeme nový K-ZE, ktorý bude dostupným mestským SUV modelom. Kombinuje v sebe to najlepšie, čo Renault môže ponúknuť – silné partnerstvo, dostupnosť a skúsenosti.

250 km dojazd

Jedinou potvrdenou špecifikáciou novinky je jej dojazd, ktorý je na úrovni 250 kilometrov, no v tomto prípade bola použitá staršia metóda merania NEDC.

Líder v elektrickej mobilite, skupina Renault, odhalila najnovší crossover K-ZE, ktorý ponúkne dojazd až 250 kilometrov na jedno nabitie.

Reálny dojazd nového Renault K-ZE by mohol byť niekde na úrovni okolo 190 kilometrov. Nezostáva nám nič iné, len čakať. Renault však hovorí o dostupnom elektromobile, takže očakávame veľmi slušnú cenu. Elektromobilita sa pomaly dostáva aj do SUV segmentu, do ktorého by sme mohli nový K-ZE zaradiť.

Náš tip
AUTOMOBILKA RENAULT ZAZNAMENALA V PRVOM POLROKU 2018 REKORDNÉ PREDAJE

Zdroj: electrek.co

2. októbra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+