MojElektromobil

Po modele ZOE chce Renault expandovať aj do segmentu kompaktných elektromobilov. Vytvorí konkurenta pre model Leaf v rámci svojho vlastného koncernu.

Od svojho uvedenia na trh v roku 2011 presiahli predaje Renault Zoe 200 000 kusov, z ktorých polovica sa predala len vo Francúzsku. V roku 2018 dosiahli predaje ZOE a elektrického vanu Kangoo Z.E.  39,448 kusov a model Twizzy dosiahol predaje 18,011 kusov. Budúcnosť je však v diverzifikácii a tieto tri elektormobily potrebujú doplniť o ďalšie modely.

„Budeme pokračovať v B segmente, je to naša najväčšia kategória a srdce európskeho trhu,“ povedal Eric Feunteun pre magazín Auto Express. „Následne pôjdeme dole a nakoniec vstúpime do segmentu C,“ dodal riaditeľ vývoja elektromobilov v Renault.

„Ponúkneme väčši batériu, avšak musíme to správne načasovať, aby sme sa uistili, že vieme ponúknuť aj dostatočne zaujímavú cenu.“

Nová platforma pre elektormobily

Súčasná a ďalšia generácia modelu ZOE zostane na platforme Flins, elektrická budúcnosť Renaultu je však v platforme Douai. Táto platforma príde do roku 2022 v rámci aliancie s Nissanom a Mitsubishi.

 

2. apríla 2019
Zdroj: automobile-propre.com

+