MojElektromobil

Renault postupne rozširuje svoju ponuku elektrifikovaných vozidiel. Plnohodnotný elektromobil Renault Zoe dopĺňa až trojica obľúbených modelov v plug-in hybridnej motorizácii. Renault Captur a Megane sa dostávajú do predaj aj na Slovensku a odhaľujú oficiálne ceny.

Ešte počas leta nám automobilka predstavila dva plug-in hybridné modely – Renault Captur a Renault Megane. Vtedy sa nám síce odhalili po stránke parametrov, ceny ešte zostali tajomstvom. To sa ale dnešným dňom končí. Do predaja sa dostáva aj nové Renault Clio, avšak iba v hybridnej verzii.

Renault Captur E-Tech PHEV

Renault hovorí, že obľúbený model v B-čkovom segmente prichádza kompletne prepracovaný, no so zachovaním pôvodných vlastností. Automobilka sľubuje atletický dizajn, vysoko kvalitné povrchové úpravy, modularitu, priestrannosť či konektivitu. Samozrejme nezabudli na bezpečnosť, čoho dôkazom je päť hviezd v teste Euro-NCAP.

Náš tip
Renault Captur je už dostupný aj ako plug-in hybrid s dojazdom 65 kilometrov

Plug-in hybridná motorizácia zabezpečuje 100 % elektrické štartovanie a radosť z jazdy vďaka kombinovanému výkonu až 160 koní. Kvalitné spracovanie, dobré jazdné vlastnosti či efektivitu má garantovať dlhodobý vývoj inžinierov Renaultu zastúpený viac ako 150 patentmi. Vo vozidle je umiestnená vysokonapäťová batéria s kapacitou 9,8 kWh, ktorá má zabezpečovať mestský WLTP dojazd až 65 kilometrov. Nabíjanie bude možné iba cez 3,7 kW palubnú nabíjačku.

Cena Renault Captur E-TECH Plug-in hybrid začína od 28 000 €.

renault megane capture e-tech phev plug-in hybrid

Renault Megane E-Tech PHEV

Model Renault Megane má za sebou dlhú históriu, ktorá začína už v roku 1995. Od uvedenia na trh sa predalo viac ako 7 miliónov kusov. Ani Renault Megane tak nemohla obísť plug-in hybridná motorizácia, ktorá je prakticky totožná ako v modeli Renault Captur. Vo vozidle je umiestnený spaľovací a elektrický motor s kombinovaných výkonom 160 koní.

Náš tip
Nová Renault Megane je na Slovensku dostupný aj ako plug-in hybrid s 50 km dojazdom

Energiu pre elektromotor bude dodávať rovnaká vysokonapäťová batéria s kapacitou 9,8 kWh s hmotnosťou 105 kilogramov. Plug-in hybridný Renault Megane E-Tech PHEV dokáže jazdiť v elektrickom režime maximálnou rýchlosťou 135 km/h. Kombinovaný WLTP dojazd hovorí o hodnote 50 kilometrov, pričom v mestskom cykle je možné počítať s dojazdom až 65 kilometrov.

Renault Megane E-Tech PHEV bude dostupný v troch verziách – Zen, Intens a R.S. line, pričom cena začína od sumy 27 290 €.

renault megane capture e-tech phev plug-in hybrid

Aj konkurencia sa vo veľkom púšťa do elektrifikácie svojej ponuky nových vozidiel. Príkladom je napríklad ja Peugeot s modelmi 508 / SW alebo 3008 Hybird4 v plug-in hybridných verziách. Dojazd sa aj tu pohybuje štandardne okolo hodnoty 50 kilometrov. Určite ale poteší prítomnosť výkonnejšej palubnej nabíjačky s výkonom 7,4 kW.

1. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+