MojElektromobil

Spoločnosť Inverted, ktorá sa od roku 2021 špecializuje na elektrifikáciu starších modelov Range Rover sa teraz rozhodla zmodernizovať model Classic. Práve tento dvojdverový model sa zakladateľ spoločnosti, Henry Millington rozhodol prerobiť na elektromobil, informuje MoveElecric.

Prvým autom vyrobeným spoločnosťou Inverted je dvojdverový Range Rover Classic, ktorý dostal označenie #001. V klasickej verzii sme mohli nájsť spaľovací motor, no ten spoločnosť nahradila 80 kWh batériovým modulom. Ten je spolu s pohonnou jednotkou od spoločnosti Tesla. Motor má výkon 335 kW a krútiaci moment 600 Nm.

Nejde tak o obyčajný spaľovák po domácky prerobený na elektromobil, no pôjde o veľmi výkonné vozidlo, ktoré zrýchli z 0 na 100 km/h za úctyhodných 5 sekúnd. Rovnako ako pri originálnom modeli ostáva pohon všetkých štyroch kolies. Nápravy však vylepšili tak, aby zabezpečili extra výkon. Pôvodné brzdy nahradili tie od spoločnosti Alcon, no model #001 dostane aj špeciálny príplatkový balíček s nastaviteľnými tlmičmi, stabilizátormi a tuhšími pružinami.

Inverted Range rover
Interiér modelu #001 | Zdroj: MoveElectric

Už spomínaná 80 kWh batéria zabezpečí cca 320 kilometrový dojazd. Dobíjať ju môžete rýchlosťou až 100 kW, čo zabezpečí nabitie z 20 na 80 % za necelých 34 minút. Oproti originálu sa však nezmení len výkon a pohon. Aby sa vozidlo dokázalo udržať s konkurenciou, dostane aj určité úpravy v interiéri a exteriéri. Majiteľ sa môže tešiť na odhlučnenie kabíny, centrálne zamykanie, cúvaciu kameru, vylepšený zvukový systém či modernejší infotainment. Ten má dokonca podporovať pripojenie Android aj iOS zariadení.

„Verím, že sme vytvorili ultimátnu, luxusnú a navždy klasickú ikonu.“

Henry Millington, zakladateľ spoločnosti Inverted

Aká je cena takéhoto unikátu?

Podľa oficiálnych informácií spoločnosti majú ceny začínať na úrovni 225 000 libier (253 880 €). Všetko však závisí od toho, aké predstavy majú konkrétni zákazníci a akú výbavu si zvolia. Celý proces zahŕňa podanie požiadavky na vozidlo, následný nákup starého modelu a až potom začiatok výroby. Tá by mala trvať od 12 do 18 mesiacov od nákupu vozidla. Spoločnosť plánuje každý rok vyrobiť maximálne 6 kusov.

Náš tip
Žiadne konšpirácie, ale reálne dáta. Ako je na tom batéria elektromobilu po prejdení 320-tisíc kilometrov?
27. apríla 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+