MojElektromobil

Možno sa dočkáme elektrického pickupu značky RAM, no celosvetová pandémia zasiahla každú jednu automobilku na svete a dokonca spoločnosť Fiat-Chrysler donútila posunúť niektoré modely, ktoré mali byť predstavené ešte tento rok.

Medzi nimi mal byť napríklad Jeep Wrangler 4xe plug-in hybrid, ktorý mal byť predstavený už koncom roka 2020 no nezabudli dodať aj to, že rozmýšľajú nad výrobou plne elektrického pickupu aj napriek tomu, že tento projekt asi zatiaľ nedostal plnú podporu spoločnosti.

V The Detroit News citujú generálneho riaditeľa FCA, Mikea Manleyho:

„Dôvod, prečo sme veľa nehovorili o elektrických pickupoch, nie je ten, že tento trh považujeme za neexistujúci. Práve naopak, sme plne zaviazaní k našej elektrifikačnej stratégii, z ktorej väčšinu sme už odhalili. No neodhalili sme všetko. Samozrejme, pre nás sú pickupy kľúčovým krokom vpred a nebudeme sedieť na vedľajšej koľaji, ak existuje šanca, že naša pozícia na trhu sa v budúcnosti oslabí.”

Pickup značky RAM bude mať silnú konkurenciu

Každopádne, treba počítať aj s tým, že konkurencia už svoje elektrické pickupy predstavila a dokonca testuje. Napríklad môžeme spomenúť spoločnosť Rivian, ktorá už aj udala presné dátumy dodania svojich elektrických modelov R1T a R1S.

Silným konkurentom bude aj Tesla Cybertruck, ktorý zatiaľ disponuje najlepšími špecifikáciami a cenou oproti všetkým ostatným modelom. Medzitým sa FCA sústredí hlavne na elektrifikáciu ich celosvetovo známej značky Jeep. Momentálnou prioritou je už v roku 2022 predávať tieto plug-in hybridné modely, a dávnejšie spomínaný Fiat 500e by mal byť dostupný už koncom tohto roka, keď bude dostupná aj dodávka Fiat E-Ducato.

8. augusta 2020
Zdroj: InsideEVs

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+