MojElektromobil

Po cestách sa už premáva prototyp nového elektromobilu od juhokórejskej automobilky KIA. Zachytený bol na fotografiách v kompletnom maskovaní. Zdá sa však, že by mohlo isť o produkčnú verziu prototypu z minuloročného ženevského salónu. Upozorňuje web Insideevs.

Nový štandard dojazdu

Kia sa ešte minulý rok na ženevskom autosalóne pobila o pozornosť s veľmi zaujímavým konceptom. Futuristický dizajn sa s elektromobilmi spája od počiatku, no nie každý je fanúšikom veľkých experimentov. Každopádne, ako bude nová elektrická KIA vyzerať v skutočnosti môžeme len hádať. Podľa všetkého by však mala byť postavená na novej elektrickej platforme E-GMP. Aj keď bol nový model na cestách spozorovaný, KIA sa poistila skutočne masívnym maskovaním.

imagine by kia prototyp bev
Zdroj: Insideevs

Základ karosérie nám je z fotiek jasný, ale konkrétne dizajnové prvky sú dokonale zakryté. Rovnako ako dizajn sú pre nás záhadou aj špecifikácie, ktoré teda rovnako môžeme iba odhadnúť. Všeobecne sa však predpokladá dojazd okolo 500 kilometrov a minimálne 100 kW nabíjanie. Nakoľko sa prototyp ešte len premáva po cestách a KIA nie je ochotná poskytovať aspoň čiastkové informácie, plné odhalenie očakávame až budúci rok.

KIA však už s modelmi e-Niro a e-Soul ukázala, že elektromobily robiť vie. Na ich ďalší prírastok do rodiny elektrických áut sa preto o to viac tešíme.

22. júla 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+