MojElektromobil

Po otvorení prvej rýchlonabíjacej stanice v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) v meste Považská bystrica sprístupnil TSK aj ďalšiu nabíjačku, tento raz v Prievidzi. Tu, na Ulici G. Švéniho, si môžu majitelia elektromobilov nechať nabíjať zatiaľ zadarmo svoj elektromobil. Stanica má výkon 50 kW a tri typy konektorov. Tie sa hodia na všetky dostupné druhy elektromobilov, ktoré sú dostupné na európskom trhu. Podľa typu konektora tu môžu vodiči nabíjať 2 autá naraz. Vozidlá sa tu nabijú na 80% za približne pol hodinu.

Náš tip
BUDE NA SLOVENSKU NOVÁ ROZSIAHLA SIEŤ NABÍJACÍCH STANÍC? POZNÁME VIAC INFORMÁCIÍ | EXKLUZÍVNE

Nepôjde len o jednu nabíjačku

Rýchlonabíjacie stanice v TSK majú byť tri, takže sa ešte čaká na sprístupnenie rýchlonabíjacej stanice v Starej Turej. Celá iniciatíva je v súlade s projektom Zelená župa, ktorý sa snaží aj o podporu elektromobility. Nebudú sa však budovať len rýchlonabíjacie stanice:

“Naším zámerom nie je budovať iba rýchlonabíjacie stanice, sieť nabíjačiek chceme rozšíriť aj o tie klasické, ktoré by sme radi umiestnili do niektorých z 80 zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja, či sú to nemocnice, školy, sociálne zariadenia,…“ komentoval župan Jaroslav Baška, ktorý je autorom myšlienky projektu Zelená župa.

O budovanie nabíjacích staníc sa snaží TSK aj z toho dôvodu, že počet elektormobilov bude pravdepodobne narastať. Aktuálne síce na Slovensku jazdí asi 500 elektromobilov, no do roku 2025 sa tu očakáva až okolo 25 tisíc elektroáut. K ich pohodlnému používaniu je potrebná aj infraštruktúra nabíjačiek. Navyše, vláda Slovenskej republiky sa rozhodla predĺžiť dotačnú schému na podporu nákupu elektormobilov, čo môže byť tiež pekným lákadlom.

Zdroj: tsk.sk, myhornanitra.sme.sk 

13. januára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+