MojElektromobil

Svetová premiéra nového modelu ŠKODA ENYAQ iV sa 1. septembra 2020 o 19.hodine uskutoční hneď dvoma formami: súčasne s predstavením svojho prvého čisto elektrického SUV v Prahe ponúkne automobilka po prvýkrát aj novo koncipovaný virtuálny formát pre všetkých fanúšikov značky ŠKODA. Zúčastniť sa ho môže každý.

Individuálne ovládateľné 360° kamery sprostredkujú divákom pocit, akoby sami boli v centre diania. Pred živým prenosom prezentácie modelu, aj po ňom, sa budú môcť pohybovať po virtuálnom pavilóne ŠKODA. V digitálnom showroome bude možné si zo všetkých uhlov prehliadnuť najskôr štúdiu ŠKODA VISION iV a neskôr aj vozidlo ŠKODA ENYAQ iV.

Okrem rozhovorov v štúdiu bude v ŠKODA Cinema možné sledovať aj videá zo všetkých oblastí činností automobilky. Diváci si navyše v digitálnom showroome budú môcť prehliadnuť aj vybrané modely zo 125-ročnej histórie podniku. ŠKODA predstaví aj svoju dlhoročnú podporu Tour de France.

Ako bude prebiehať virtuálna prezentácia

V digitálnom showroome bude najskôr stáť štúdia VISION iV, prostredníctvom ktorej poskytla značka ŠKODA konkrétny pohľad na množstvo prvkov svojho prvého SUV s čisto elektrickým pohonom. Po konci prezentácie bude v showroome vystavený aj ENYAQ iV. Vďaka 360° záberu si návštevníci budú môcť obe vozidlá prehliadnuť zo všetkých strán. K obom autám bude pripravený rozsiahly informačný materiál na stiahnutie.

V štúdiu budú prebiehať aj rozhovory s expertmi. Potom, čo sa divák vydá do štúdia, kde rozhovory prebiehajú, môže si opäť pomocou 360° kamery prehliadnuť celé prostredie štúdia. Dvadsať minút pred a po odhalení modelu ENYAQ iV tu moderátori budú preberať zaujímavé témy týkajúce sa značky ŠKODA.

Prostredníctvom sociálnych sietí automobilky budú mať diváci možnosť aj zasielať svoje otázky. V sekcii ŠKODA Cinema si návštevníci v digitálnom showroome budú môcť prehliadnuť vybrané modely zo 125-ročnej histórie podniku.

V galérii bude okrem modelov ŠKODA 1000 MB, ŠKODA 640 SUPERB, ŠKODA 1101 „Tudor“ a ŠKODA L&K S aj ŠKODA RAPID Six a ŠKODA POPULAR MONTE CARLO. V showroome bude možné si vozidlá prehliadnuť zo všetkých uhlov. Na opačnej strane získa divák exkluzívne informácie o Tour de France, ktorú ŠKODA ako oficiálny hlavný partner podporuje už 17 rokov.

interier-ENYAQ-iV

Digitálny prístup od 18:40

Rovnako, ako hostia prezentácie v Prahe, sa aj návštevníci digitálneho eventu môžu podľa vlastného uváženia rozhodnúť, v akom poradí si jednotlivé časti prehliadnu. Výnimkou je iba livestream, prenášaný od 19:00. Návštevníci naň budú upozornení minútu pred jeho začiatkom. Virtuálny pavilón bude prístupný už 20 minút pred prezentáciou a prehliadnuť si ho bude možné aj dve hodiny po akcii.

Ako sa môžem pripojiť?

Cesta k účasti na virtuálnej premiére modelu ŠKODA ENYAQ iV je jednoduchá: pomocou odkazov na kanáloch spoločnosti ŠKODA AUTO na sociálnych sieťach Facebook a Twitter alebo ŠKODA Storyboarde sa záujemcovia dostanú na hlavnú stránku virtuálnej prezentácie. Po krátkej systémovej kontrole použitého zariadenia a kontrole aktuálnosti internetových prehliadačov Chrome, Firefox alebo Safari bude možný bezplatný a neobmedzený prístup.

Náš tip
Nové špionážne fotky Škoda Enyaq: Je ďaleko od konceptu
27. augusta 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+