MojElektromobil

Spojenie dvoch protichodných prístupov nemusí byť problematické a plné kompromisov. Práve naopak, výsledok môže byť veľmi príjemným prekvapením. Stačí keď sa toho chytia skúsené ruky, ktoré sa neboja hľadať ten správny pomer pre dosiahnutie ideálnej symbiózy medzi dvojicou výrazných kontrastov. 

Ideálnym príkladom spojenia toho najlepšieho z dvoch odlišných svetov je plug-in hybrid Porsche Panamera 4S E-Hybrid. Elegantné športové vozidlo so zameraním na vysoký výkon a dynamickú jazdu podfarbenú zvukom spaľovacieho motora V6 biturbo, no súčasne šetrné k životnému prostrediu a s výhodami jazdy na elektrinu. To všetko namiešané v ideálnom pomere, aby sa Panamera vynímala v každej situácii.

Zdroj: Porsche

Plná prekvapení

Porsche Panamera 4S E-Hybrid nie je len ďalším obyčajným elektrifikovaným telom bez duše. Porsche si dalo poriadne záležať na tom, aby vznikol jeden z najzaujímavejších modelov v kategórii plug-in hybridov. Nestavalo na vode, ale na pevných základoch podporených dlhoročnými skúsenosťami z oblasti športových automobilov.

Všetko je premyslené do najmenších detailov so zachovaním vernosti najväčšej srdcovke – vášni k adrenalinovej jazde. Hladko fungujúca spolupráca 100 kW elektromotora a 2,9-litrového spaľovacieho motora V6 biturbo s výkonom 324 kW otvára dvere do sveta nevídaných možností. Stačí len jedným okom pozrieť na maximálnu rýchlosť 298 km/h a zrýchlenie z nuly na stovku za 3,7 sekundy, aby človek okamžite vedel, koľká bije.

Systémový výkon 412 kW sa postará o plynulý prechod z tichej a pohodovej elektrickej jazdy na poriadne adrenalínové dobrodružstvo a každého si úplne opantá. Panamera 4S E-Hybrid svojou unikátnou kombináciou schopností pôsobí ako auto dvoch tvárí, nad ktorým človek musí jasať. A presne tak to má byť. Navonok tradičná, vo vnútri plná prekvapení.

Zdroj: Porsche

Elektrických 54 kilometrov

Elektrifikovaná Panamera 4S E-Hybrid dokáže čisto na elektrinu prejsť až 54 kilometrov. To je ideálne do mesta aj na kratšie každodenné trasy, netreba však zabúdať, že po boku elektromotora drieme ďalších 440 benzínových koní, ktoré sú pripravené kedykoľvek vyštartovať a buď to prebrať úplne naplno alebo len tak nenútené asistovať. Práve táto skvelá súhra medzi dvoma protikladmi je niečím, čo by človek možno ani nečakal.

Porsche Panamera 4S E-Hybrid funguje ako celok na výbornú. Jednotlivé súčasti spolupracujú v tandeme pre dosiahnutie spoločného cieľa – poskytnutie jedinečného zážitku z jazdy. Zvládajú to od A do Z. Je to univerzálny plug-in hybrid v ktorom každý nájde kúsok seba. Tichý vtedy, keď to treba a poriadne odviazaný, keď to umožňuje situácia. 

Zdroj: Porsche

V spolupráci s Porsche Inter Auto Slovakia spol. s r.o.

Náš tip
Porsche Taycan: Exceluje rovnako, láka na cenu aj dojazd
27. augusta 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+