MojElektromobil

Pripravovaný elektromobil Porsche Mission E by mohol oficiálne prísť do predaja už v priebehu roka 2019. Ponúkne tri výkonnostné balíčky a zaujímavú cenu.

Predošlé úniky ohľadom elektromobilu Porsche Mission E už priniesli niekoľko predpokladaných informácií. Teraz dostal časopis Automobile Magazine príležitosť otestovať prototyp na testovacej trati Weissach. Vo svojom článku prináša viaceré informácie vrátane odhadovanej ceny elektromobilu.

Náš tip
ŠÉF PORSCHE PRIPÚŠŤA, ŽE IM TESLA KRADNE NIEKTORÝCH ZÁKAZNÍKOV

Tri výkonnostné balíčky

Nový elektromobil by mal prísť celkovo v troch rozdielnych výkonnostných balíčkoch. Cena za základný model by mala činiť približne 75 000 dolárov, čo by zaradilo Porsche ako hlavnú konkurenciu pre elektromobil Tesla Model S. 

“Očakávajte, že model Mission E sa bude nachádzať niekde medzi modelmi Cayenne a Panamera a v blízkosti najlacnejšieho vyhotovenia elektromobilu Tesla Model S. Reálna suma sa tak môže pohybovať na úrovni približne 75 000 až 80 000 dolárov,” – hovorí publikácia časopisu Automobile Magazine.

Z ďalších informácií poznáme predpokladaný výkon v rámci troch balíčkov. Ten sa zastavil na úrovni 402, 536 resp. 607 konských síl v najvyššej verzii. Zo začiatku by mal byť v ponuke pohon všetkých kolies, neskôr by však mala pribudnúť aj verzia s výlučne zadným pohonom. Predný elektromotor by mal následne ponúknuť 215 konských síl. Zadný elektromotor by mal prísť v dvoch rôznych verziách – 322 a 429 konských síl. Výrobca tiež deklaruje dojazd až 300 míľ na jedno nabitie.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

2. januára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+