MojElektromobil
Slavo Dzuričko 5. júla 2018

Nové športové a plne elektrické vozidlo automobilky Porsche sa očakáva približne v priebehu roka 2019, pričom by malo ísť o súčasť vozového parku pre modelový rok 2020. To je ešte slušná cesta, prvé obrázky vozidla však prichádzajú už teraz v podobne týchto renderov.

Náš tip
PORSCHE 919 HYBRID EVO PREKONALO 35-ROČNÝ REKORD NA OKRUHU NÜRBURGRING! | VIDEO

Porsche Mission E Taycan

Hoci nám nemecké Porsche už predstavilo adaptáciu svojho elektrického konceptu Mission E, a to v SUV podobe, na športový model stále čakáme. Označenie Taycan rozhodne nie je náhodou. Novinka bude mať koní skutočne na rozdávanie. Podľa aktuálne dostupných informácií môžeme očakávať celkový výkon elektrického vozidla na úrovni až 600 koní. Nové rendery navyše pridávajú športovému vozidlo „sexy“ výzor vďaka lákavej farbe a špecifickým pruhom. Model sa tak zaradí k výkonnostnej špičke, a to približne na úroveň vozidla Porsche 911 Turbo S.

Oproti predošlým návrhom môžeme pozorovať aj uhlíkové vlákna, pozmenený dizajn kolies či výraznejšie svetlomety. Nachádzajú sa tu tiež spätné zrkadlá, čo sme v prípade pôvodného konceptu nevideli a tiež niektoré ďalšie odlišnosti. Páči sa vám nová podoba pripravovaného elektromobilu Porsche? Čo by ste ešte vo finálnej podobe radi zmenili? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: insideevs.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

5. júla 2018
Fotománia

+