MojElektromobil
Slavo Dzuričko 2. júla 2018

Nemecký okruh Nürburgring je naozaj pojem na poli svetového motoršportu, ale aj objekt vykonávania rôznych testov pre súčasné či budúce vozidlá. Napríklad nový Jaguar Project 8, ktorý sme si mohli pozrieť aj na tohtoročnom bratislavskom Autosalóne, sa priam pýšil svojim časom na tomto známom okruhu. Level sa však posúva vyššie a automobilka Porsche zaznamenáva nový rekord na severnej slučke Nordschleife.

Náš tip
PORSCHE A AUDI SA CHCÚ DOHODNÚŤ NA SPOLUPRÁCI VO FORMULE E

O 51 sekúnd

Nový rekord zaznamenalo upravené vozidlo Porsche 919 Hybrid Evo, ktoré vychádza z pretekárskeho špeciálu pre preteky 24 hodín Le Mans. Za volantom sedel Timo Bernhard, pričom hodnota nového rekordu bola stanovená na 5 minút a 19 sekúnd a 55 stotín sekundy. Nová hodnota je o 51 sekúnd a 58 stotín rýchlejšia ako doterajší rekord starý až 35 rokov. Ten bol stanovený vozidlom Porsche 956 C s výkonom približne 620 konských síl. Za volantom v roku 1983 sedel dnes už zosnulý Stefan Bellof.

Aktuálne vozidlo bolo postavené práve na túto udalosť a je potrebné vyzdvihnúť aj ukážkové podmienky vrátane počasia na nemeckom okruhu počas samotnej realizácie nového rekordu. Porsche 919 Hybrid Evo kombinuje dvojlitrový turbo V4 motor s hybridnou technológiou a sedemstupňovou závodnou prevodovkou. Celkový výkon sa zastavil na hodnote 1160 konských síl. Vozidlo bolo takisto poriadne odľahčené. Váha špeciálu činí len 849 kilogramov.

Zdroj: motortrend.com

2. júla 2018
Fotománia

+