MojElektromobil

Nie je žiadnou novinkou, že automobilky testujú svoje pripravované športové vozidlá aj na známych okruhoch. Nový model Jaguar Project 8 dokonca prichádza vo finálnej verzii priamo aj so svojim najlepším časom na okruhu Nürburgring, ktorý je uvedení na boku vozidla spolu s podobizňou okruhu. Teraz na tomto známom nemeckom okruhu testuje svoj pripravovaný elektromobil aj automobilka Porsche.

Náš tip
ŠAMPIÓN FORMULY 1 SA PREVIEZOL NA ELEKTRICKOM PORSCHE MISSION E TAYCAN

Porsche Mission E Taycan | Nürburgring

Na zverejnenom videu nižšie si môžete prezrieť aj konštrukciu samotného športového elektromobilu. Hoci sú zábery pomerne rýchle a detaily kriviek tohto vozidla nemôžete pozorovať, ide o vhodný náčrt toho, čo bude súčasťou finálnej verzie. Nemecké Porsche navyše pred časom tvrdilo, že pripravovaný elektromobil Mission E Taycan ponúkne zrýchlenie z 0 na 100 km/h na úrovni 3,5 sekundy.

Očakávaný dojazd na jedno nabitie by sa mal pohybovať na úrovni 250 míľ. To činí v prepočte približne 400 kilometrov. Akumulátor by mal tiež obsahovať technológiu, ktorá umožní nabiť 80% kapacity už za 15 minút. Nemecký výrobca pred časom takisto tvrdil, že nové elektrické vozidlo bude schopné dlhodobo sa pohybovať vo vysokej rýchlosti. Zvládne tak napríklad jazdu po nemeckej diaľnici alebo hneď niekoľko kôl na okruhu, a to v plnom nasadení.

Zdroj: electrek.co

14. júla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+