MojElektromobil
milanmensik 21. júna 2018

Chorvátská automobilka Rimac, ktorá sa preslávila  výrobou elektrických superšportov aj nehodou Richarda Hammonda pri natáčaní televíznej relácie The Grand Tour, má nového investora. A nie je to nikto menší než slávna nemecká automobilka Porsche patriaca pod koncern Volkswagen. Investíciu včera oznámilo samotné Porsche. Bližšie informácie síce nezverejnilo, ale malo by sa jednať o kúpu 10% podielu.

Náš tip
Porsche Mission E Cross Turismo má za sebou prvú jazdu | VIDEO

Rimac a Porsche?

Spoločnost Rimac Automobili má sídlo v Záhrebe a zamestnáva približne 400 ľudí. Na marcovom autosalóne v Ženeve predstavila najnovšiu verziu svojho športového elektromobilu s označením C Two. Dvojsedadlový elektromobil dokáže vďaka štyrom elektromotorom s celkovým výkonom 1408 kW vyvinúť rýchlosť 412 kilometrov za hodinu a na jedno nabitie batérie prejde až 650 kilometrov. Dobitie batérie na 80 percent kapacity by malo trvať iba pol hodiny. Firma produkuje aj elektromotocykle v rámci divízie Greyp Bikes a batérie pre Aston Martin Valkyrie alebo Jaguar E-Type Zero.

„Vývojom čisto elektrických dvojsedadlových superšportových vozidiel a inovačných automobilových súčiastok Rimac pôsobivo demonštroval svoje schopnosti na poli elektromobility. Myšlienky a postupy Rimacu sú veľmi sľubne a dúfame v blízku spoluprácu so spoločnosťou vo forme vývojového partnerstva.“ – hovorí Lutz Meschke, predseda predstavenstva Porsche

Zdroj: TheVerge

21. júna 2018
Fotománia

+