MojElektromobil

Na svojom oficiálnom webe zverejnila automobilka rozhovor s Albrechtom Reimoldom, členom výkonnej rady pre výrobu spoločnosti Porsche. V rámci rozhovoru sa môžeme dozvedieť množstvo informácií ohľadom štádia príprav elektromobilu Porsche Mission E.

Náš tip
PORSCHE MISSION E BY MALO PRÍSŤ V TROCH VÝKONNOSTNÝCH BALÍČKOCH. POZNÁME AJ CENU
Albrecht Reimold, člen výkonnej rady pre výrobu spoločnosti Porsche.

Porsche Mission E

Továreň v meste Zuffenhausen už v týchto dňoch vyrábala automobily na svoju plnú kapacitu. Automobilka sa rozhodla pre vybudovanie nových budov s cieľom spustiť druhú výrobnú linku pre podporu pripravovaného elektromobilu Mission E. Spomínaný rozhovor tiež poukázal na cieľ automobilky “otvoriť dvere” ostatným značkám koncernu Volkswagen. V hre je pochopiteľne použitie platformy vozidla Mission E pre alternatívne plne elektrické modely od koncernových kolegov.

“Už si užívame pohľad na prvé prototypy. Členovia výrobného tímu sa tiež podieľajú na pilotnej výrobnej fáze, takže skúsenosti vieme získať už v prvotnom štádiu. Technický vývoj a pracovníci pre plánovanie pracujú spoločne, aby zvládli zrealizovať budovanie tohto vozidla s dostatočným predstihom. A ide nám to dosť dobre,” – hovorí Albrecht Reimold, člen výkonnej rady pre výrobu spoločnosti Porsche.

Automobilka má aktuálne plány pre spustenie sériovej výroby v roku 2019. Plány hovoria o produkcii s cieľom zabezpečiť 20 000 kusov elektromobilu Porsche Mission E. To je dobrá vizitka pre luxusnú automobilku. Nemecké Porsche chce množstvo kusov postupne navýšiť. Celý rozhovor si môžete prečítať na nasledujúcom odkaze.

Zdroj: electrek.co, newsroom.porsche.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

9. februára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+