MojElektromobil

Nemecká automobilka sa oficiálne pripája k šampionátu Formula E. Premiéru by mala mať už v nasledujúcej sezóne 2018-19. Budúca sezóna prinesie viacero noviniek v rámci vozidiel druhej generácie. Pribudne možnosť úpravy samotných vozidiel resp. niektorých jeho komponentov.

Náš tip
QUALCOMM BMW I8 SAFETY CAR: ŠPECIÁL PRE ŠAMPIONÁT FORMULA E
Náš tip
FORMULA E PRINÁŠA NOVÝ PRETEKÁRSKY MODEL PRE NADCHÁDZAJÚCE SEZÓNY! | FOTO + VIDEO

Formula E a Porsche

Tímy sú v súčasnosti obmedzené na úpravách svojich vozidiel, ktoré je navyše potrebné meniť v strede závodu kvôli kapacite batériových článkov. Očakáva sa, že nová generácia prinesie aj novú batériu vyvinutú spoločnosťou McLaren. Šiesta sezóna tak navyše ponúkne možnosti modifikácie.

Formula E ako taká bude obsahovať základ v podobe podvozka a spomínanej batérie. Ďalšie komponenty bude možné konfigurovať. Pôjde napríklad o elektromotor, invertor, brzdový systém, prevodovku, diferenciál, hnacie hriadele, kokpit, komponenty odpruženia pripojené k zadnej náprave, ako aj chladiaci systém a jednotku ECU.

“Počas niekoľkých posledných rokov FIA a Alejandro Agag urobili fantastickú prácu. Vďaka tomuto vývoju budeme môcť súťažiť na pretekárskej trati oproti mnohým najväčším svetovým výrobcom automobilov. – hovorí Fritz Enzinger, viceprezident spoločnosti Porsche zodpovedný za program Formula E.”

Štart v rámcu šampionátu Formula E je z pohľadu Porsche jemne symbolický. Okrem tohto kroku má predstaviť v priebehu roka 2019 aj svoj športový elektromobil Mission E. Vstup do Formuly E oznámilo minulý rok aj nemecké BMW. Automobilka Audi následne prebrala tím ABT Sportsline, ktorý v predošlom období sponzorovala. Od sezóny 2018-19 by sa do šampionátu mali pripojiť aj automobilky Mercedes-Benz a Nissan.

Zdroj: electrek.co

12. apríla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+