MojElektromobil
Miroslav Schwamberg 14. júna 2018

Nemecká automobilka Porsche predstavila aplikáciu, ktorá pomôže zákazníkom jednoduchšie vyhľadať nabíjacie stanice a pomôcť aj pri iných veciach týkajúcich sa elektromobilov. Porsche „charging service“ uľahčí používateľom nájsť vhodnú nabíjaciu stanicu. Detlev von Platen, člen marketingového oddelenia Porsche povedal:

„S touto aplikáciou ponúkneme používateľom centrálnu digitálnu platformu, ktorá uľahčí všetky aspekty procesu nabíjania. Výsledkom toho je jednoduchšie integrovanie nabíjania do každodenného života.“

Zatiaľ v 7 krajinách v Európe

Aplikácia je zatiaľ k dispozícii v Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku, Dánsku, Holandsku, Belgicku a Fínsku. Automobilka sľúbila, že do konca roka 2018 zahrnie množstvo ďalších krajín, no ktoré to budú, nedefinovala. V Nemecku je táto služba spoplatnená sumou 2,50 € mesačne. Používatelia dostanú dáta v reálnom čase o umiestnení a dostupnosti nabíjacích staníc. Aplikácia vzniká súbežne s budovaním vlastnej infraštruktúry nabíjacích staníc.  Nemecká automobilka by chcela mať v roku 2019 500 nabíjacích staníc v severnej Amerike.

Náš tip
PORSCHE MISSION E CROSS TURISMO MÁ ZA SEBOU PRVÚ JAZDU | VIDEO

V Európe je Porsche členom takzvaného ionty charging network, ktorý rozmiestňuje rýchlonabíjačky po celej Európe.

Zdroj: electrek.co

14. júna 2018
Fotománia

+