MojElektromobil

Čoraz viac sa do popredia dostávajú alternatívne spôsoby prepravy, a to najmä v mestách. Častokrát sa však vyskytne aj spolu s tým spojený problém. Majitelia elektrických kolobežiek porušujú predpisy, mnohokrát sa stanú účastníkmi dopravnej nehody a podobne. Teraz sa však stalo niečo, čo by očakával málokto. Polícia na svojom Facebookovom profile oznámila, že v Liptovskom Mikuláši kolobežkár prekročil rýchlosť až o 68 km/h.

Priestupku sa dopustil 43 ročný muž, ktorý sa rozhodol vyskúšať limity svojej elektrickej kolobežky. Urobil tak na ceste v mestskej časti Demänová, kde stále platí maximálna rýchlosť 50 km/h. Muža však na jeho smolu odzadu namerali policajti priamo zo svojho vozidla, po čom ho hneď zastavili. Na mieste musel vykonať dychovú skúšku, ktorej výsledok bol negatívny, a tiež sa musel preukázať potrebnými dokladmi.

Keďže išlo o veľmi závažný prečin bude jeho nerozvážne správanie prejednané v správnom konaní. Polícia varuje, že podobné správanie na cestách môže skončiť oveľa horšie ako pokutou. Okrem seba môžu kolobežkári ohroziť aj iných okoloidúcich a dokonca ich aj usmrtiť. Nebol by to prvý takýto prípad na našich cestách.

Náš tip
Stellantis má novú platformu pre elektromobily. 700-kilometrový dojazd nebude žiadnym problémom
11. júla 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+