MojElektromobil

Zatiaľ však nie na Slovensku. Čoraz viac policajných zborov vo svete prechádza v posledných rokoch na elektrický vozový park, no táto policajná hliadka bude ešte o čosi exkluzívnejšia: Je to utajená patrola polície Tesla Model S.

Obchodný riaditeľ holandskej firmy ForcePro Theo Karafantis poskytol pre portál Electrek mnoho detailných fotografií tejto policajnej Tesly. Disponuje mnohými šikovne skrytými výstražnými svetlami, ktoré je možné vidieť len v prípade, že su zapnuté. Interiér je vybavený aj špeciálnym palubným počítačom namontovaným na palubnej doske na strane spolujazdca a nechýba ani uložná jednotka v kufri Modelu S, vyrobená na mieru pre policajnú výstroj. Karafantis hovorí, že ForcePro vybavil Teslu Model S už pre viacero holandských policajných zborov.

Začiatkom tohto týždňa policajné zložky vo švajčiarskom Bazileji pridali do svojej flotily elektromobily Tesla Model X. Holandská firma ForcePro, dodávatel policajných zariadení, pomohla vybaviť aj túto Teslu.

Vyzerá to tak, že policajné Tesly sú čoraz obľúbenejšie u mužov zákona po celom svete, napríklad v americkom Los Angeles alebo v Denveri. Škótske policajné zložky údajne kúpu Tesiel zvažujú a luxemburská polícia vlastní dva sedany Model S. Polícia v kanadskej provincii Ontario nedávno dostala úplne nový Model X, podobný ako od budúceho týždňa nasadzuje polícia v Bazileji. Slovenské policajné zložky už tiež používajú elektromobily, no značka Tesla v ich vozových parkoch zatiaľ chýba. Mestská polícia v Bratislave používa elektromobil BMW i3.

bmw i3 mestska policia

Prvotná investícia na obstaranie elektromobilov je vyššia ako v prípade bežných vozidiel, no policajné autá zvyknú najazdiť státisíce kilometrov, kde časom vzniká obrovská úspora paliva a škodlivých emisií.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

9. decembra 2018
Zdroj: electrek.co, blick.ch

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+