MojElektromobil

Elektromobilita je neoddeliteľnou súčasťou budúcnosti a vývoja automobilového priemyslu. Pochopili to nielen automobilky, ale aj bežní ľudia či zástupcovia miest alebo krajín. Čoraz viac sa dostáva do rôznych oblastí spoločenského života. Nie je to už len o jednotlivcoch, nadšencoch, ktorí chcú vyskúšať niečo nové. Elektrické vozidlá nakupujú mestá a obce, mení sa kamiónová aj autobusová doprava a elektrifikuje aj polícia, dokonca aj na Slovensku.

Nové Tesly pre Anaheim

Mesto Anaheim, ktoré sa nachádza v Kalifornii v USA, taktiež elektrifikuje. Tamojší policajný zbor dostane úplne nové služobné Tesly Model Y, informoval portál Electrek. Už viacero policajných zborov v rôznych mestách svoju flotilu elektrifikovalo. Dnes je na trhu veľké množstvo schopných elektromobilov a vybrať si ten správny model nemusí byť vôbec jednoduché.

Mohlo by vás zaujímať:

Polícia v Anaheime si Model Y vybrala z dôvodu, že spĺňa požiadavky veľkosti, dojazdu a akcelerácie. Dôležité je tiež povedať, že prevádzka elektromobilu ako takého je v porovnaní s prevádzkou spaľovacieho vozidla podstatne lacnejšia. Tesla Model Y je mimochodom dnes najpopulárnejším elektromobilom. V Európe sa dokonca v minulom roku stal najpredávanejším vozidlom vôbec, predbehol aj všetky spaľovacie modely.

Tesla Model Y 2022 Porovnanie
Tesla Model Y

Jedným z prvých miest, ktoré si zadovážili elektromobily pre potreby policajného zboru, bolo Somerset v Kentucky. Zdroj uvádza, že toto rozhodnutie má mestu ušetriť v priebehu 10 rokov viac ako 80-tisíc dolárov, a to na nákladoch za pohonné hmoty a servis. Mesto Anaheim má teraz kúpiť 6 nových elektromobilov Tesla Model Y.

“Problémy s národným dodávateľským reťazcom, starnúce hliadkové vozidlá a meškajúce dodávky novo zakúpených áut spôsobili nedostatok vozidiel vo vozovom parku policajného oddelenia v Anaheime. Oddelenie hľadalo kreatívne spôsob, ako rýchlo získať hliadkové vozidlá. Tesla predstavovala jedinečnú príležitosť zaobstarať 6 nových modelov z aktuálne dostupných zásob a upraviť ich pre potreby polície. Tesla Model Y bola vybraná pre svoje pokročilé funkcie, vrátane vysokého výkonu, dostatočnú úložnú kapacitu, cenovú dostupnosť a nízke náklady na údržbu.”

Pilotný program

Zatiaľ má ísť o pilotný program a vozidlá zbor použije na vyhodnotenie výkonu, spoľahlivosti a reálnych nákladov na prevádzku vozidiel. Na základe týchto výsledkov následne určí ďalší postup.

Náš tip
Honda rozširuje svoj arzenál elektromobilov s novou značkou Ye


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

22. apríla 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+