MojElektromobil

PEUGEOT pokračuje v elektrifikácií svojho portfólia. Ponuka sa tento rok rozrastá o ďalšiu dvojicu plug-in hybridných verzií PEUGEOT 308 (kombi a hatchback), čím sa podiel elektrifikovaných modelov značky PEUGEOT zvýši na 70 percent (osobné a úžitkové vozidlá).

Dva nové plug-in hybridy

Nový PEUGEOT 308 HYBRID 225 e-EAT8 bude mať vďaka spojeniu motoru PureTech (132 kW) a 81 kW elektromotoru s 8-stupňovou prevodovkou e-EAT8 celkový výkon až 225 koní. Čisto elektrický dojazd podľa testovania WLTP dosahuje 59 kilometrov.

Verzia HYBRID 180 e-EAT8 je poháňaná motorom PureTech s výkonom 150 koní (110 kW), rovnakým 81-kW elektromotorom ako verzia Hybrid 225 e-EAT8 a tiež rovnakou prevodovkou e-EAT8. Dojazd v čisto elektrickom režime by sa mal podľa testovania WLTP pohybovať na úrovni 60 kilometrov.

Elektrifikácia napreduje

PEUGEOT zahájil elektrifikáciu svojho modelového portfólia pred tromi rokmi uvedením modelu e-208 a odvtedy prišli na trh s logom leva na kapote ďalšie čisté elekromobily (e- 208, e-2008,e-Traveller a e-Expert) a plug-in hybridy (3008 and 508). Aktuálne avizuje, že ponuka sa v podobnom duchu bude niesť aj v nadchádzajúcich rokoch.

Ponuka PEUGEOT | Foto: PEUGEOT

Značka počíta s tým, že od roku 2023 bude mať elektrifikovaných 85 percent modelov a od roku 2025 to v Európe bude celých 100 percent.

Elektrifikácia je absolútnym základom našej stratégie Power of Choice, ktorá zákazníkom umožňuje, aby si vybrali motor, ktorý najlepšie vyhovuje ich nárokom a potrebám bez ohľadu na to, či je spaľovací alebo elektrický, respektíve elektrifikovaný. Vynikajúce predajné výsledky našich elektrifikovaných modelov ukazujú, že táto stratégia prináša v Európe svoje ovocie.

V medzinárodnom meradle a na trhoch, kde elektrifikácia ešte len začína, využijeme naše portfólio elektrifikovaných modelov na to, aby sme sa prezentovali ako inovátorská a prémiová automobilová značka. Na každom trhu, na ktorom sme prítomní, chceme zároveň byť hnacím motorom pokroku.

Linda Jackson, generálna riaditeľka značky PEUGEOT

Náš tip
Ford prioritizuje výrobu elektrického Mustangu, vyrába ich viac ako spaľovacích
13. júla 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+