MojElektromobil

V americkej Georgii použili dvaja (nie veľmi rozumní) zlodeji na únik z miesta činu elektromobil. Konkrétne išlo o Teslu Model X. Ukradli počítačové zostavy a ďalšiu elektroniku v hodnote niekoľko desaťtisíc eur. Polícia ich chytila pri tom, ako si svoju Teslu nabíjali na nabíjacej stanici, informuje Insideevs.

Policajtov z Gwinnett County Police North Precinct povolali do zásahu po tom, čo bola na linke 911 oznámená krádež v obchode s elektronikou. Páchatelia mali odcudziť počítačovú techniku vysokej hodnoty a ujsť z miesta činu na Tesle.

Netrvalo dlho a kriminálnici spravili prvú závažnú chybu. Po úniku z miesta činu sa rozhodli, že svoje vozidlo nabijú na neďalekej nabíjacej stanici. Nachádzala sa len 15 minút jazdy autom od miesta činu.

Použitie automobilu pripojeného na internet pri krádeži techniky pripojenej na internet

Páchatelia sa rozhodli použiť na nabitie vozidla rýchlonabíjačku Tesla Supercharger. Na tom by možno nebolo nič zlé, ak by všetky tieto nabíjacie stanice neboli pripojené na internet a neodosielali údaje do centrálnych databáz. Či však polícia vypátrala zlodejov podľa internetového pripojenia alebo išli len podľa kamerových záznamov zatiaľ nie je známe. Aj tak tento pokus hodnotíme ako veľmi nepremyslený.

Tesla Model X (druhá z prava) spolu s ostatnými Teslami | Zdroj: DriveTesla.sk

Okrem kradnutých vecí sa v elektromobile nachádzali aj iné zaujímavé predmety. Napríklad zbrane, ktoré boli použité pri prepadnutí obchodu, no nechýbali ani drogy. Policajti zaistili až 2 kilogramy marihuany, ktorú si títo „nie veľmi inteligentní“ zlodeji vzali so sebou na miesto činu. To ich celkovému trestu ale že vôbec nepomôže. Dokonca im to ešte aj pár rokov za mrežami pridá.

Odkiaľ mali páchatelia Teslu a či ju tiež náhodou neukradli zatiaľ nie je známe. Nešlo však o prvých zlodejov čo použili Teslu pri krádeži. Ich predchodcov žiaľ zradila prázdna batéria. Pri úniku pred políciou sa páchateľom úplne vybila batéria a boli donútení sa vzdať policajtom.

Z dostupných informácií nie je jasné, ktorý druh Tesly Model X pri krádeži použili, no očividne sa dopredu veľmi nepripravili. Najnovšia verzia SUV od Tesly dokáže na jedno nabitie prejsť cca 480 km. Ak by použili Teslu Model S, mohli by z miesta činu za priaznivých podmienok prejsť aj viac ako 650 km. Toto však nie je žiadny návod ani rada do budúcna. Prosím nepokúšajte sa nikoho okrádať a už vôbec nie na elektrickom vozidle. 🙂

Náš tip
Modelu Y od Tesly dvakrát odpadol volant. Teraz čelí vyšetrovaniu


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

10. marca 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+