MojElektromobil

Ponuka elektrifikovaných vozidiel od KIA je široká a to až tak, že vám ju predstavíme celkom v dvoch videách. V prvom videu sme sa venovali trom plug-in hybridom, teda XCeed, Ceed SW a Niro. Rozobrali sme hlavné rozdiely jednotlivých verzií a zároveň sme otestovali ich spotrebu či elektrický dojazd na totožnom okruhu. V najnovšom videu sa pochopiteľne presúvame k čisto elektrickým vozidlám – dvom elektromobilom KIA e-Niro a KIA e-Soul.

Vo videu sa opäť zameriavame na hlavné prvky konkrétnych modelov, ponúkané verzie či jednotlivé parametre. Oba modely sú vybavené prakticky totožnou pohonnou jednotkou, batériou či systémom nabíjania. Podmienky vonku majú negatívny vplyv na dojazd, pričom práve zima a jazda po diaľnici sa často spomína ako hlavná nevýhoda elektromobilov v súvislosti s dojazdom. Preto sme s e-Niro a e-Soul absolvovali trasu do Žiliny a naspäť po diaľnici a pri maximálnej možnej rýchlosti, aby sme zistili spotrebu a skutočný reálny dojazd.

V spolupráci s KIA Motors Sales Slovensko, s.r.o.

24. novembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+