MojElektromobil

Po klasických textových testoch vám prinášame aj video test všetkých troch plug-in hybridných modelov KIA. Ide o KIA Niro, KIA XCeed a KIA Ceed SW. Každý model ponúka výhody v niečom inom, avšak zároveň ich spája hneď niekoľko vlastností. Sú veľmi podobné z pohľadu výbavy a zároveň majú totožnú batériu a nabíjací systém.

Každý model sme preto vyskúšali na totožnom okruhu a otestovali tak elektrický dojazd či spotrebu. Náš okruh kombinoval mestské, okresné cesty s diaľnicou a meral takmer 70 kilometrov. Dojazd plug-in hybridných modelov KIA sa však pohybuje v rôznych hodnotách, a to na úrovni 50 až 60 kilometrov. V čom sa každý z modelov líši a akú spotrebu sme nakoniec dosiahli s každým modelom vám odpovie video nižšie.

 

V spolupráci s KIA Motors Sales Slovensko, s.r.o.

21. novembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+