MojElektromobil

Na autosalóne vo Frankfurte bola k videniu aj SUV novinka automobilky Opel s označením Grandland X. Pri jeho predstavovaní uviedol Michael Lohscheller (CEO Opel), že sa dočkáme aj plug-in hybridnej verzie.

Opel Grandland X, ktorý je postavený na základoch európskeho auta roku 2017 (Peugeot 3008) sa radí do kategórie SUV nižšej strednej triedy. Oficiálne zatiaľ poznáme len jeho dĺžku, ktorá činí 4,48 metra. Ostatné údaje však budú určite podobné alebo identické s koncernovým dvojčaťom Peugeot 3008, ktorý má šírku 1 841 mm, výšku 1624 mm a rázvor 2 675 mm.

Náš tip
Opel by sa mohol stať čisto „elektrickou“ automobilovou značkou

opel grandland x plug-in hybrid.

O plug-in hybridnom pohone sme sa však v podstate nedozvedeli nič. Vieme len to, že sa v Grandlande X určite objaví. Nevieme však ani kedy. A tak si aspoň pripomeňme všetky známe informácie, ktoré sa budú určite dotýkať aj plug-in hybridu.

Nabitý technológiami

V modeli Opel Grandland X bude dostupné množstvo najmodernejších technológií, ako adaptívny tempomat s detekciou chodcov, automatické núdzové brzdenie, detektor ospalosti Driver Alert, parkovací asistent Advanced Park Assist či 360 stupňový kamerový systém.

Náš tip
Chevrolet Bolt (Opel Ampera-e) porazil Teslu Model S 75D v rámci reálneho dojazdu

opel grandland x plug-in hybrid. interier

Chýbať nebudú ani adaptívne LED svetlomety, certifikované ergonomické predné sedadlá, vyhrievaný volant a sedačky a otvárenie veka batožinového priestoru “podkopnutím”. O vysokú úroveň konektivity sa postarajú systémy Android Auto a  Apple CarPlay, ako aj pokročilé asistenčné služby Opel OnStar a Wi-Fi hotspot.

Opel Grandland X by tak mal byť veľmi zaujímavým spestrením trhu s plug-in hybridmi. Veď sa bude jednať v podstate o prvý plug-in hybridný SUV “kompakt”.

Zdroj: tlačová správa 

19. septembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+