MojElektromobil
eAutoportal 11. septembra 2017

Pred predajom automobilky Opel francúzskemu koncernu PSA sa hovorilo o radikálnej myšlienke. Opel sa mal údajne stať automobilkou, ktorá by ponúkala len elektrické automobily. Šéf koncernu PSA, však ani teraz nevylučuje, že by sa tak mohlo stať.

„Ak chce byť Opel čisto elektrickou značkou, je to v poriadku, avšak len za predpokladu, že bude táto cesta zisková“ – povedal pre Bild am Sonntag Carlos Tavares, šéf koncernu PSA. 

Náš tip
Pápež František dostal nový elektromobil Opel Ampera-e

nabíjanie plug-in hybridov

Až 7 nových elektrifikovaných modelov

Opel má priniesť po elektromobile Ampera-e už čoskoro ďalšie elektrické a plug-in hybridné modely. Tých má byť celkovo až 7. Podľa dostupných informácií by malo Amperu-e nasledovať čisto elektrické SUV, ktoré by sa malo stať vlajkovou loďou automobilky. V roku 2023 má byť až 80 % modelov automobilky elektrifikovaných. Tavares dodáva, že nevidí žiadny dôvod, prečo by takto orientovaná automobilka nemala byť zisková.

Technológie nových elektrifikovaných modelov Opel by mali pochádzať z koncernu PSA. Elektromobil Opel Ampera-e je postavený na koncernovej platforme od General Motors.

CEO automobilky Opel, Michael Lohscheller, hovorí, že jeho spoločnosť musí byť v prvom rade zisková. Za týmto účelom bude do automobilky preinvestovaných 1,7 miliardy eur ročne, a to až do roku 2026. Zároveň dodáva, že Opel naďalej ostáva „Nemcom“. A to čo sa týka dizajnu, ovládateľnosti, svetiel či sedačiek.

Zdroj: faz.net

11. septembra 2017
Fotománia

+