MojElektromobil

Opel odhalil bližšie detaily nového modelu Grandland, ktorý potvrdzuje aj plug-in hybridnú verziu. Spolu s tým sa do novej generácie dostanú nové technológie známe prevažne z áut s vyšším stupňom výbavy.

Nabitý technológiami

Nová verzia vzbudzuje športovejšie pocity vďaka ostrému dizajnu a zároveň prináša elegantné spracovanie aj v rámci interiéru. Dizajnovo kopíruje aktuálne nastavenie automobilky a proporciami prednej masky či tvarov pri pohľade zozadu jednoznačne pripomína jeden z ďalších nových modelov, a to Opel Mokka-e. Technológie sa v Grandland dostávajú do popredia, čo potvrdzuje aj dostupná výbava už v základnom stupni a ďalšie špeciálne prvky netypické pre auto tejto kategórie.

Digitálny kokpit sa už stáva štandardom v drvivej väčšine vozidiel, takže neprekvapí, že sa aj tu objaví náhrada klasického analógového. Opel Grandland bude vybavený digitálnym kokpitom Pure Panel s lepšími možnosťami personalizácie. K výbave sa tu výrobca rozhodol pristúpiť inak a zákazníkom prináša bohatú výbavu od základu. Pozornosť cieli na adaptívne IntelliLux LED svetlomety, ktoré tvorí až 168 LED diód, 84 na každej strane. Najväčší dôraz je ale kladený na nočné videnie, ktoré Opel prináša vôbec po prvýkrát do svojich vozidiel. Systém pomáha s detekciou chodcov a zvierat v absolútnej tme na vzdialenosť 100 metrov a vodiča na túto skutočnosť adekvátne upozorní.

Aj ako plug-in hybrid

Ďalšie funkcie, ako adaptívny tempomat, sa stávajú stále väčšou samozrejmosťou a tu teda taktiež nemôže chýbať. „Grandland nadchne nových zákazníkov svojimi technológiami, ktoré sú meradlom kvality, a špičkovým interiérom na báze najmodernejších technológií. Samozrejme, je v ponuke aj s výkonným hybridným pohonom. S novým Grandlandom sa držíme svojho kurzu: čistý a odvážny z hľadiska dizajnu, vysoko účinný a, samozrejme, elektrický. Nový Grandland sa z hľadiska technológií môže rovnať našej vlajkovej lodi Insignia,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Opel, Michael Lohscheller.

Opel pochopiteľne pokračuje v elektrifikácií svojich modelov a pri Grandland určite svoje aktivity nekončí. Opel Grandland si teda budete môcť kúpiť aj s plug-in hybridným pohonom. „Plug-in hybridné verzie, ktorými značka Opel pokračuje vo svojej stratégii elektrifikácie, nielenže ponúkajú akceleráciu podobnú športovým automobilom, ale aj bezemisnú jazdu vďaka elektromotorom alebo motoru a rekuperačnému brzdeniu,“ uvádza sa v tlačovej správe. Parametre výkonu, kapacity batérie, dojazdu a aj výkonu nabíjania zatiaľ neboli zverejnené a doplnené majú byť neskôr.

9. júna 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+