MojElektromobil

Opel začiatkom roka 2024 potvrdil veľký návrat modelu Frontera, ktorý mal v novej verzii doraziť aj ako batériový elektromobil. Teraz sa dozvedáme bližšie informácie, vrátane toho, že Frontera je prvý model značky vyrábaný v Trnavskej automobilke Stellantis Slovakia.

Zverejnené boli aj viaceré fotografie tohto nového SUV a najnovšie pribudli niektoré podrobnosti o technických parametroch. Stále toho ale nie je príliš veľa.

Nemecká značka počas prezentácie zároveň oznámila, že nový Opel Frontera nielenže bude mať priestor pre päť osôb, ale je taký priestranný, že v budúcnosti bude v ponuke aj v sedemmiestnej verzii.

Do predaja sa dostáva batériovo-elektrický model Frontera Electric s dojazdom vyše 300 kilometrov. Ako verzia s „dlhým dojazdom“ bude nová Frontera Electric schopná zájsť približne 400 kilometrov (WLTP) bez zastavenia na nabíjanie. Cena pre slovenský trh zatiaľ zverejnená nebola, no plne elektrický model Opel Frontera Electric sa bude napríklad v Nemecku predávať za cenu od 29 000 €.

Nový Opel Frontera prináša výrazný nový vzhľad a viaceré praktické riešenia. Napríklad chladenú bezdrôtovú nabíjačku pre smartfóny, dva USB konektory vpredu a dva v druhom rade, pružný popruh v stredovej konzole pre bezpečné upevnenie väčších zariadení (napríklad tablet), vrecká na smartfóny zabudované do operadiel predných sedadiel či otvorené úložné priehrady v kabíne pre uskladnenie drobností. 

Opel Frontera | Zdroj: Opel

Veľkou zaujímavosťou je príplatková stanica pre smartfóny. Keď používateľ pomocou špeciálnej aplikácie pripojí k tejto stanici svoj smartfón, bude ho môcť používať ako ovládací panel informačno-zábavného systému vozidla a zároveň ním obsluhovať tlačidlá na volante. Toto riešenie predstavuje alternatívu pre ľudí, ktorí sa nechcú spoliehať na tradičný infotainment, ktorý ponúka dva 10-palcové displeje.

Opel Frontera | Zdroj: Opel

Opel Frontera bude ponúkať vyše 460 litrov batožinového priestoru. Po sklopení zadných sedadiel táto hodnota narastie na až na 1 600 litrov. Zvýšenú mieru všestrannosti vozidlu dodáva aj zadné lavicové sedadlo delené v pomere 60 : 40 či druhá podlaha batožinového priestoru dostupná v štandardnej výbave. Spomína sa aj 200 kilogramová nosnosť strechy, na ktorú je za príplatok možné osadiť pozdĺžne strešné nosiče.

Opel Frontera | Zdroj: Opel

Nová Frontera na prvý pohľad zaujme svojím robustným spracovaním v duchu modernej dizajnovej filozofie značky Opel. Vzpriamená silueta a proporcie prednej časti nového modelu Frontera prinášajú spojenie praktickej, priestrannej kabíny a drsného, no pritom výrazného moderného zovňajška. V strede prednej masky Opel Visor sa vyníma nový emblém značky Opel v tvare blesku, tzv. „Blitz“.

Čierna maska prepája úsporné LED svetlomety s automatickým prepínaním diaľkových svetiel a znak blesku v strede. Maska Vizor, ktorá sa môže oprieť o lichobežníkový chladiaci otvor v spodnej tretine, zdôrazňuje pevný a robustný postoj tohto vozidla. Známy svetelný podpis charakteristický pre vozidlá Opel zažiari v modernej interpretácii s tromi svetelnými blokmi oddelenými prvkami vo farbe karosérie. Pri pohľade zboku zaujme dominantný zadný stĺpik, ktorý vizuálne rozdeľuje obrovský priestor kabíny. Okrem toho vyniknú aj vystupujúce podbehy kolies a blatníky.

Nový prírastok bude v ponuke buď ako Frontera alebo ako Frontera GS, pričom aj verzia so základnou výbavou disponuje bohatým vybavením. Variant GS bude mať okrem toho systémy, ako je napríklad multimediálny informačno-zábavný systém s 10-palcocou farebnou dotykovou obrazovkou a navigáciou, ako aj zadná kamera. Zákazníci modelu Frontera si môžu vozidlo ďalej prispôsobiť pomocou dvoch voliteľných balíčkov.

Opel Frontera hlási svoj návrat. V plne elektrickej podobe

24.1.2024

Informácie o tom, že Opel pracuje na náhrade modelu Opel Crossland sa objavili koncom roka 2023. Už vtedy sa začalo špekulovať, že s pripravovanou novinkou by mohlo dôjsť k oživeniu známeho mena Frontera. To sa teraz potvrdzuje priamo z oficiálnych zdrojov.

Opel na roka 2024 potvrdzuje návrat označenia Frontera. Tento názov zažije svoj veľký návrat v úplne novom modeli SUV. Príliš veľa podrobností zatiaľ nepoznáme, no nová Frontera, ktorá sa predvedie neskôr v priebehu tohto roka, má predstavovať zábavné vozidlo so šikovnými, praktickými funkciami.

Zároveň prinesie novú robustnú interpretáciu odvážnej a čistej dizajnovej filozofie spoločnosti Opel a stane sa prvým sériovým vozidlom tejto nemeckej značky, ktoré ponesie nový znak blesku, tzv. „Blitz“. Pre nás je kľúčová informácia, že “nová Frontera” bude od samého začiatku k dispozícii ako batériový elektromobil.

Dozvedáme sa aj to, že nový Opel Frontera prinesie veľa miesta a vysokú úroveň všestrannosti, čím chce lákať ako zákazníkov s aktívnym životným štýlom, tak aj rodiny. Zaujímavá má byť aj predajná cena, hoci nateraz nemáme dostupné bližšie informáciu. Automobilka uvádza, že novinka naplní tradíciu “prinášať dostupné riešenia mobility širokému spektru zákazníkov vďaka atraktívnej cene”.

Prvé fotografie nového modelu Frontera spolu s podrobnejšími informáciami odhalí spoločnosť Opel v nasledujúcich týždňoch.

Frontera | Zdroj: Opel

Rok 2024 plný noviniek

Okrem uvedenia modelu Frontera je na rok 2024 naplánovaná aj nová generácia čisto elektrickej verzie modelu Grandland. Čo sa týka segmentu elektrických vozidiel, tak tento rok prinesie viacero zaujímavých modelov. Podrobne sme sa tomu venovali v rámci seriálu “Aké elektromobily nás čakajú v roku 2024?”.

Spomenúť si môžeme napríklad model Alfa Romeo Milano, ktorý zapadne do kategórie malých SUV, model Audi Q6 e-tron, Cupra Tavascan, cenovo dostupné Nammi 01 alebo Renault 5 E-Tech electric.

Náš tip
Legendárna značka odhalila svoj prvý elektromobil: Alfa Romeo Milano
14. mája 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+