MojElektromobil

Európsky zákazníci už pritom môžu mať skúsenosti s elektromobilom pod značkou Opel. Známy model Chevrolet Bolt EV sa totiž práve v rámci Európy predáva s názvom Opel Ampera E. Koncernový brat z dielne PSA tak zastupuje aj tento segment na európskom trhu. Nemecká automobilka Opel však pripravuje aj elektrickú verziu svojho modelu Corsa, pričom tá príde do približne rovnakého segmentu ako model Ampera E.

Náš tip
KRUTÁ PRAVDA O PREDAJI ELEKTROMOBILU OPEL AMPERA-E NA EURÓPSKOM TRHU
Nová generácia populárneho modelu Opel Corsa sa dočká aj svojej elektrickej verzie!

Opel Corsa ako elektromobil

Ako sa Opel popasuje s výzvou elektrickej verzie modelu Corsa sa dozvieme zrejme už začiatkom roka 2020. Práve v tomto období by mala nová elektrická Corsa doraziť k prvým majiteľom. Túto informáciu potvrdil aj CEO spoločnosti Opel (v zámorí známej ako Vauxhall) Michael Lohschelle. Ten tiež tvrdí, že nová generácia modelu Opel/Vauxhall Corsa by sa mala vyrábať výlučne v továrni Zaragoza a to v priebehu roka 2019.

“Je to významný krok pre továreň v Zaragoze. Dohoda ukazuje vzájomnú dôveru všetkých zainteresovaných strán. Zaragoza bude aj naďalej hrať dôležitú rolu v priemyselnom pôsobení skupiny PSA.” – hovorí CEO spoločnosti Opel Michael Logscheller.

Úspech elektromobilu Opel Ampera E bol dokonca tak veľký, že spoločnosť musela v priebehu októbra pozastaviť prijímanie objednávok od dílerov z celého sveta. Výrobca dúfa, že elektrická Corsa nadviaže na úspechy koncernového kolegu.

Zdroj: electrek.co, auto.cz

17. februára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+