MojElektromobil

Automobilka Opel predstavila šiestu generáciu známeho modelu Astra, s príchodom ktorého otvára novú kapitolu. Kompaktný model je totiž prvýkrát k dispozícii s elektrickým pohonom. Po boku benzínovej a naftovej verzie bude dostupný aj ako plug-in hybrid s dvoma úrovňami výkonu.

Nová platforma aj dizajn

Nový Opel Astra postavený na platforme EMP2 príde tento rok na trh ako športový päťdverový automobil s nízko posadenou karosériou a s ešte väčším vnútorným priestorom, ako ponúkal jeho predchodca. S dĺžkou 4 374 mm a šírkou 1 860 mm zapadá presne doprostred kompaktného segmentu.

Novinka bola navrhnutá a vyvinutá v sídle spoločnosti Opel v Rüsselsheime, kde sa na jeseň tohto roku začne aj jej výroba. Okrem odvážneho dizajnu do vienka dostane aj niekoľko prvkov, ktoré boli ešte donedávna výsadou vozidiel vyšších tried. Príkladom sú adaptívne svetlomety Intelli-Lux LED Pixel z modelu Opel Insignia integrované do novej masky Opel Vizor.

Opel Astra | Foto: Opel

Digitalizácia interiéru

Interiéru bude dominovať plne digitálny systém Pure Panel s moderným rozhraním pre pohodlné ovládanie všetkých kľúčových aspektov vozidla. Širokouhlý digitálny kokpit je vybavený dvoma 10- palcovými horizontálne orientovanými displejmi.

Opel s nasadením dotykového ovládania síce hlási skok v čase, no analógové ovládanie sa tak úplne nevytráca. Fyzické prepínače a tlačidlá sú minimalizované, no zostávajú zachované, napríklad pre ovládanie klimatizácie.

Opel Astra | Foto: Opel

V modernom duchu sa nesú aj asistenčné systémy. Všetko spája systém Intelli-Disk 2.0, ktorý dokáže prispôsobiť rýchlosť v zákrutách, vydať odporúčania týkajúce sa povolenej rýchlosti a vykonať poloautomatické zmeny jazdného pruhu.

Nechýba detekcia mŕtveho uhla, aktívne sledovanie polohy auta v jazdnom pruhu, adaptívny tempomat či ďalšie systémy pre podporu riadenia.

Opel Astra | Foto: Opel

Predaj koncom roka

Nový Opel Astra bude od začiatku predaja k dispozícii s výkonným plug-in hybridným elektrickým pohonom. Celkový výkon sústavy má dosahovať až 165 kW. Objednávky budú spustené na jeseň, prvé kusy k svojim majiteľom dorazia začiatkom roka 2022. Ceny zatiaľ spomenuté neboli.

Náš tip
PEUGEOT 308 v prevedení kombi a hatchback dorazí ako plug-in hybrid
14. júla 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+