MojElektromobil

Opel zverejnil podrobnejšie informácie a zábery prvých nových modelov GSe – nový Opel Astra GSe a nový Opel Astra Sports Tourer GSe. Najnovšie prírastky sú plug-in hybridmi a v ponuke budú vo verzii kombi Astra Sports Tourer a päťdverový hatchback Astra.

Pochváliť sa môžu systémovým výkonom 165 kW/225 koní a maximálnym krútiacim momentom 360 Nm. Dvojica modelov má stanoviť nový referenčný štandard v oblasti zapojenia vodiča. Opel uvádza, že v porovnaní s ich súrodencami z rodiny Astra sú modely GSe ešte obratnejšie a presnejšie; riadenie, odpruženie a brzdy reagujú na každý vstup vodiča okamžite a predvídateľne. O čisto elektrický dojazd na očakávanej úrovni 50 kilometrov sa stará 12,4 kWh batéria.

Nemecký výrobca vybavil nové modely Opel Astra GSe špecializovaným podvozkom, ktorý je o 10 milimetrov nižší, čím sa mu podarilo dosiahnuť jazdné vlastnosti orientované na výkon. Prejaviť sa to má najmä vysokou stabilitou pri prejazde zákrutami, pri brzdení a pri jazde vysokou rýchlosťou na diaľnici. V rámci “športovej kalibrácie” sa spomínajú špeciálne pružiny a olejom plnené tlmiče predného a zadného odpruženia, využitie technológie frekvenčného selektívneho tlmenia KONI FSD a nastavenia elektronického stabilizačného systému (ESP), ktoré majú prah aktivácie upravený smerom nahor tak, aby zodpovedal dynamickému správaniu vozidla počas jazdy.

Foto: Opel

Opel Astra novej generácie je odvážnym a čistým dizajnovým vyjadrením značky, pričom charakteristické štýlové prvky GSe mu dodávajú ešte odhodlanejší a účelnejší vzhľad. Pri pohľade zvonka dizajn upozorňuje na dynamické vlastnosti GSe – či ide o 18-palcové disky kolies z ľahkých zliatin, inšpirované uznávaným plne elektrickým konceptom Manta GSe, špeciálny predný nárazník a masku alebo logo GSe na zadných dverách.

V interiéri sú športové ambície vozidla zvýraznené športovými sedadlami s čalúnením Alcantara. Informácie o cene, dostupnosti, ale niektoré ďalšie parametre, zatiaľ Opel nezverejnil.

Náš tip
PEUGEOT e-208 pre rok 2023 prinesie vyšší výkon a dlhší dojazd
30. septembra 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+