MojElektromobil

Nový 100 % elektrický PEUGEOT e-208 si požičiava elektrickú technológiu z modelu e-308. Už čoskoro sa tak môžeme tešiť na vylepšený celkový dojazd a výkon motora.

PEUGEOT e-208

Motor, ktorý sa nachádza aj v modeli PEUGEOT e-308, bude poháňať aj novinku e-208. Maximálny výkon porastie o 15 %, teda zo 100 kW a 136 koní na 115 kW a 156 koní. Podľa informácií z oficiálnej tlačovej správy sa má pritom priemerná spotreba elektrickej energie pohybovať na úrovni veľmi slušných 12 kWh na 100 km.

Krútiaci moment 260 Nm je dostupný už od rýchlosti 0 km/h pre okamžité reakcie. Tešiť sa tak môžete na tichá jazdu bez vibrácií, radenia, zápachu a emisií CO2. Koncový zákazník sa tak dočká o 10,5 % lepšieho celkového dojazdu, čo predstavuje približne 38 km navyše. Celkový dojazd má tak činiť 400 km.

Nový PEUGEOT e-208 má krásny vzhľad (nová predná maska, nové zadné svetlá, nové farby, nové látky, nový dizajn diskov), najmodernejšie vybavenie a kabínu PEUGEOT i-cockpit s kompaktným volantom. Veľký centrálny 10-palcový dotykový displej tvorí súčasť štandardnej výbavy všetkých nových modelov 208, zatiaľ čo predtým prvé dva stupne výbavy využívali iba 7-palcový displej. Pneumatiky triedy A+ potom minimalizujú straty energie trením a prevodový pomer zvyšuje dojazd ako na cestách, tak aj na diaľniciach. Ak sa teplota pochybuje pri hranici 0 stupňov Celzia, tak dojazd v mestskej premávke sa môže zvýšiť až o úctyhodných 40 km.

Pokiaľ ide o nabíjanie, tak pre nový PEUGEOT e-208 sú dostupné dva typy palubných nabíjačiek, a to štandardná dvojfázová nabíjačka s výkonom 7,4 kW. Zákazník sa však môže rozhodnúť aj pre pridanie trojfázovej nabíjačky s výkonom 11 kW.

Odhadované doby nabíjania z 20 % na 80 % predstavujú v prípade 100 kW rýchlo nabíjačky menej ako 25 minút, zo 7,4 kW Wallboxu sú to 4 hodiny 40 minút a zo zosilnenej 3,2 kW zásuvky trvá nabíjanie 11 hodín 10 minút. Na záver spomenieme dostupnosť trojice jazdných režimov, a to ECO, NORMAL a SPORT. Tlačidlo na zmenu módov sa nachádza na stredovej konzole.

Nový PEUGEOT E-208 má stále rovnaké kompaktné vonkajšie rozmery: dĺžka 4 055 mm, šírka 1 745 mm (bez spätných zrkadiel), výška 1,43 m. Objem batožinového priestoru zostáva nezmenených 309 litrov (pod deliacou doskou).

Peugeot e-208: Dostupnosť a ponúkaná výbava

Nový Peugeot e-208 sa začne predávať v novembri 2023. Ponúka výbavy bola zjednodušená do troch verzií:

  • ACTIVE: nový svetelný podpis s 3 vertikálnymi časťami vpredu a 3 horizontálnymi LED vzadu, manuálna klimatizácia, elektrické ovládanie predných a zadných okien, elektrické spätné zrkadlá, PEUGEOT i-Cockpit® s 10-palcovou centrálnou dotykovou obrazovkou, USB-C konektor vpredu.
  • ALLURE: rovnako ako ACTIVE + 16-palcové zliatinové disky kolies NOMA, maska chladiča vo farbe karosérie, predný a zadný parkovací asistent, elektricky sklopné spätné zrkadlá, PEUGEOT i-Cockpit® s 10-palcovou digitálnou prístrojovou doskou a 10-palcovou stredovou dotykovou obrazovkou s vysokým rozlíšením, informačný a zábavný systém PEUGEOT i- Connect® s plnou konektivitou pre smartfóny, 2 zásuvky USB-C vpredu, 1 zásuvka USB-C a 1 zásuvka USB-A vzadu.
  • GT: rovnako ako ALLURE + Full LED predné svetlomety, parkovacia kamera s vysokým rozlíšením, bezkľúčový prístup a štartovanie, prispôsobiteľné ambientné osvetlenie, 10-palcový digitálny prístrojový panel s 3D displejom, elektricky sklopné spätné zrkadlá s uvítacím osvetlením, lesklé čierne blatníky, znaky GT.

Medzi konkurentov nového modelu e-208 sa radia Volkswagen ID.3, Hyundai KONA Electric či Honda e.

6. júla 2023
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+