MojElektromobil
Slavo Dzuričko 27. apríla 2018

Čerstvo predstavené vozidlo nesie celý názov „Sylphy Zero Emission“ a japonský Nissan ho prezentuje ako svoje prvé masovo vyrábané elektrické vozidlo na čínskom trhu. Elektromobil Nissan Sylphy bol predstavený počas podujatia Auto China 2018, ktoré sa koná v týchto dňoch v čínskom Pekingu.

Náš tip
NISSAN E-NV200 PRICHÁDZA NA ĎALŠIE TRHY S NOVOU 40 KWH BATÉRIOU A VYLEPŠENÝM DOJAZDOM NA JEDNO NABITIE

Nissan Sylphy Zero Emission

Japonský výrobca tvrdí, že ich nový elektromobil zdedí základné technológie zo známeho a úspešného elektromobilu Nissan Leaf. Na druhej strane prinesie novinka stabilitu a spoľahlivosť aj v tomto segmente vozidiel. Automobilka zatiaľ nepotvrdila oficiálny dojazd či pohonnú jednotku. Priznáva však, že pôjde o dojazd na úrovni približne 338 kilometrov nameraných podľa miestnych štandardov.

„Nový model Sylphy Zero Emission je ďalším krokom v našej elektrifikačnej stratégii pre Čínu. Novinka bude prvým masovo vyrábaným elektrickým vozidlom značky Nissan pre čínsky trh a jeden z 20 elektrifikovaných modelov, ktoré plánujeme zaviesť v najbližších piatich rokoch.“ – uviedol na udalosti Auto China 2018 José Muñoz, výkonný riaditeľ spoločnosti Nissan a predseda riadiaceho výboru pre Čínu.

Nissan potvrdil, že nový model Sylphy Zero Emission príde do predaja neskôr v priebehu roka 2018. Rovnako v priebehu roka by sme sa mali dozvedieť aj niektoré ďalšie informácie o elektromobile vrátane použitej pohonnej jednotky či výslednej ceny modelu na čínskom trhu a prípadnú dostupnosť na iných trhoch mimo Čínu.

FOTOGALÉRIA

Zdroj: electrek.co

27. apríla 2018
Fotománia

+