MojElektromobil

Globálny riaditeľ pre technológie alternatívnych pohonov aliancie Renault-Nissan, Kazuo Yajima, uviedol pre japonský portál Techon, že Nissan vyvinul elektromobil s dojazdom 550 km. Jedná sa o prototyp, ktorý sa má objaviť na trhu v roku 2020.

Yajima sa domnieva, že práve rok 2020 bude pre elektromobilitu zlomovým. Podľa neho v najbližších rokoch ustúpia plug-in hybridné vozidlá zo svojich pozícií a ich miesto zaujmú elektromobily. A to vďaka zvyšujúcemu sa dojazdu a neustále sa rozširujúcej infraštruktúre. Takže uvedenie elektromobilu s vysokým dojazdom v roku 2020, má pre Nissan zdá sa strategický význam.

Náš tip
Nová generácia Nissanu Leaf zachytená na „špionážnych“ fotografiách
Nissan IDS Concept
Nissan IDS Concept – ilustračná fotografia. Zdroj: Nissan

Sériové vozidlo má mať rovnakú prepravnú kapacitu a podobné rozmery ako súčasný Nissan Leaf. Dá sa tak predpokladať, že sa bude jednať o novú verziu nastupujúcej, druhej generácie Nissanu Leaf, ktorá bude predstavená v septembri a na trh príde koncom tohto roka. Tá má ponúknuť dojazd 350 až 400 km. Nie je však známe podľa akého štandardu bol vypočítaný dojazd záhadného prototypu. Ak by sa jednalo o benevolentný japonský štandard Jc08, tak z 550 km by mohlo byť reálnych 400 až 450 km. Ďalšou možnosťou je, že nový elektromobil od Nissanu nebude Leaf, ale bude postavený na jeho platforme.

 

Bude to Nissan TeRRA?

V súvislosti s novým Nissanom Leaf sa špekuluje, že najskôr príde verzia so 40 kWh batériou a neskôr 60 kWh. Začínajú sa preto objavovať informácie, že oným vozidlom by mohol byť aj Leaf s novou technológiou batérií, ktoré majú oveľa vyššiu energetickú hustotu. Nuž, necháme sa prekvapiť. My však dúfame, že sa bude jednať o úplne nový model, napríklad avizované elektrické SUV na báze konceptu Nissan TeRRA.

Zdroj: insideevs.com, titulná fotografia: Nissan

eautoportal zdielanie


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

4. mája 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+