MojElektromobil

Príchod druhej generácie najpredávanejšieho elektromobilu na svete, Nissanu Leaf, je pomaly, ale isto na spadnutie. Svedčia o tom aj nedávno zachytené fotografie, ktoré dokumentujú maskovanú novinku pri testovacej jazde. Zdá sa, že tá bude vychádzať z konceptu Nissan IDS, ktorý bol predstavený ešte na autosalóne v Tokiu 2015.

Súčasná generácia Nissanu Leaf je s 250 000 predanými kusmi celosvetovým bestsellerom medzi vozidlami s plne elektrickým pohonom. Ako už vieme, nový Leaf by mal byť predstavený v auguste tohto roku. Disponovať by mal 60 kWh batériou, čo je 2-krát toľko ako má súčasná top verzia. Vďaka nej by mohol dosiahnuť Leaf reálny dojazd cez 350 km. Zaradí sa tak k ďalším elektromobilom nižšej strednej triedy ako Chevrolet Bolt/Opel Ampera-eTesla Model 3, ktoré ponúkajú či ponúknu rovnakú kapacitu batérie, a teda aj veľmi podobný dojazd.

 

Podobnosť s konceptom Nissan IDS asi nebude náhodná

Tvary svetlometov, masky, ale aj celkové línie nápadne pripomínajú koncept Nissan IDS, ktorý uzrel svetlo sveta už pred vyše 2 rokmi. Jediný výraznejší rozdiel medzi oboma vozidlami je v ich výške, veľkosti kolies či tvaroch nárazníkov a bočných prahov. To sú asi najbežnejšie menené atribúty a dizajnové prvky pri „prerode“ konceptu na sériový automobil. Takže s najväčšou pravdepodobnosťou bude Nissan Leaf 2. generácie vychádzať práve z tohto konceptu.

 

Na kamufláž postačí igelit a lepiaca páska

Z fotografii je jasné, že Nissan si kamuflážou veľké starosti nerobí. Narozdiel od mnohých konkurenčných značiek, ktoré maskujú svoje vozidlá sofistikovanými polepmi, si vystačí s čiernym igelitom a lepiacou páskou. Dúfajme, že Nissan šetril pri vývoji nového Leafu aj pri ďalších menej dôležitých veciach a premietne sa to do koncovej ceny predajného modelu.

 

Taktiež veríme, že Nissan si je vedomí silnej konkurencie, nielen v podaní už spomínaných elektromobilov a dodrží tak predpokladané termíny predstavenia a spustenia predaja. Veď súčasná generácia už „nestíha“ mladším kolegom ako Hyundai Ioniq Electric, BMW i3 či vynovenému VW e-Golf.

Ak teda pôjde všetko tak ako má, prvé kusy druhej generácie Nissanu Leaf by sa mohli dostať k zákazníkom ešte koncom tohto roka.

Zdroj: electrek.co, titulná fotografia: Motor1.com

eautoportal zdielanie


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

3. apríla 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+