MojElektromobil
Miroslav Schwamberg 7. júna 2018

Spoločnosť Nissan sa chváli tým, že po modeli LEAF je naozaj vysoký dopyt. Teraz v Európe spoločnosť prijala objednávku na ďalších 37 000 modelov. Vyzerá to tak, že Nissan už pomaly nestíha pokryť dopyt a nestíha model vyrábať.

Náš tip
NOVÝ NISSAN LEAF 2018 VYHRAL CENU PRE NAJLEPŠÍ ELEKTOMOBIL

Už 100 000 predaných kusov v Európe

V roku 2018 spoločnosť priniesla na európsky trh 12 000 modelov LEAF, čo znamená, že celkový počet predaných kusov na starom kontinente presiahol hranicu 100 tisíc.

nissan leaf 2018

Susana de Mena z Madridu, stotisíca zákazníčka, ktorá zakúpila model LEAF povedala:

„Dlho som hľadala elektrické auto. Vedela som, že to bude Nissan! Keď som uvidela prvý Nissan LEAF, nepochybovala som o tom, že bude perfektný. Prichádzajú časy, kedy sa ochrana životného prostredia stáva zaujímavou témou a ja s tým súhlasím. Presne kvôli tomu som chcela elektrické auto. Navyše, keďže bývame v Madride, do centra nemajú vždy prístup bežné autá, no s elektrickým to nie je žiadny problém.“

Náš tip
TAKTO DOKÁŽE ZRÝCHLIŤ NA MAXIMUM NOVÝ NISSAN LEAF 2018 | AKTUALIZOVANÉ
The new Nissan LEAF

100 000 kusov bolo celkovo predaných pred mesiacom v Japonsku, teraz už aj v Európe. Ak chce automobilka splniť dodávku 37 000 kusov do Európy, musí vyprodukovať nový model každých 10 minút. V USA sa predaj zvýšil na 1 500 modelov za mesiac, čo je viac, ako za posledné roky. Mnoho potenciálnych zákazníkov čaká na nový model 2019, ktorý by mal priniesť množstvo noviniek.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

7. júna 2018
Fotománia

+