MojElektromobil

Práve súboj dvoch vozidiel rôzneho zamerania s rozdielnym pohonom v jednom závode je lákavým prvkom na rôzne experimenty. Jeden podobný sa odohral medzi novinkou, elektromobilom Nissan Leaf 2018 a známym plnokrvým športovým modelom Nissan 370Z. Ako to dopadlo?

Náš tip
NISSAN ODHALIL NOVÝ ELEKTRICKÝ MODEL SYLPHY | AUTO CHINA 2018

Nissan Leaf 2018 vs. Nissan 370Z

Na prvý pohľad sa môže zdať, že žiadna súťaž sa nekoná. Nissan Leaf 2018 je predsa praktický elektromobil, nie je to auto určené na preteky a dokonca nejde ani o športovo ladený model. Na druhej strane je tu Nissan 370Z, ktorý po prvý krát prišiel na trh ešte v roku 2009, ponúkne výkon 241 kW (viac ako 320 koní) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za približne 5 sekúnd. Šprint na krátku trať dlhú asi 70 metrov napriek tomu vyhráva elektromobil. Dôkaz si môžete pozrieť na zahraničnom videu nižšie.

Aj tento test ukazuje, že praktická stránka elektromobilov nezabíja ich možnosti zrýchlenia, kde často predčia aj silné, športové modely. Na obyčajnej križovatke by tak pravdepodobne takisto zvíťazil elektromobil. Zaujímavým by mohol byť pohľad výrobcu, vzhľadom na porovnanie jeho dvojice diametrálne odlišných modelov. Ktoré z dvojice vozidiel by ste si vybrali vy? Bol by to elektrický Leaf alebo prudko športový 370Z? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: insideevs.com

7. mája 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+