MojElektromobil
Slavo Dzuričko 7. októbra 2017

Elektrický van Nissan e-NV200 sa teší na slovenskom trhu veľkej priazni. Veď za posledných 10 mesiacov sa ho predalo 38 kusov. Nová verzia so 40 kWh batériou by mohla tento záujem ešte zvýšiť. Záležať bude aj od ceny. 

Nie je asi žiadnym prekvapením, že Nissan e-NV200 dostal do vienka 40 kWh batériu. Veď akumulátor rovnakej kapacity má aj nedávno predstavená druhá generácia Nissanu Leaf. V prípade elektrického vanu zabezpečí dojazd 280 km (NEDC), čo je o 60 % viac ako v prípade pôvodného modelu s 24 kWh batériou. Ďalším pozitívom je, že kapacitne väčší akumulátor neukrojil z veľkosti úložného priestoru vozidla.

K dispozícii do konca roka 2017

„Vďaka predĺženému dojazdu a veľkému objemu prepravného priestoru je nový Nissan e-NV200 40 kWh ideálnym riešením pre mestskú prepravu nákladu. Vzhľadom na obrovský vplyv, ktorý majú dodávky na kvalitu ovzdušia v mestských centrách, pomáhajú ich elektrický „kolegovia“ znižovať úroveň emisií CO2, ktoré spomínaný segment vozidiel vytvára. Vďaka elektromobilom ako e-NV200 budeme moc tvoriť udržateľnú budúcnosť,“ povedal Gareth Dunsmore, riaditeľ divízie elektromobilov spoločnosti Nissan Europe.

Náš tip
Nový Nissan Leaf je možné rezervovať aj na Slovensku, a to v špeciálnej edícii

Nový Nissan e-NV200 bol predstavený v Osle, a to v rámci podujatia Nissan Futures 3.0. Toto nórske mesto bude „Európskym zeleným mestom pre rok 2019“. Inovovaný elektrický model môže pomôcť automobilke Nissan naplniť jeden z jej hlavných cieľov, ktorým je redukovanie emisií CO2 v centrách miest, ktoré majú na svedomí profesionálni vodiči a ich dodávky.

Zdroj: tlačová správa

7. októbra 2017
Fotománia

+