MojElektromobil

Čínska automobilka NIO si získala pozornosť celého sveta vďaka svojim elektromobilom s nadštandardnými parametrami. Doteraz ale pôsobila výhradne vo svojej domovskej krajine. To sa práve mení, nakoľko NIO expanduje za hranice a potvrdili vstup na nórsky trh. Upozorňuje Electrek.

Začínali v podstate od nuly, takže si potrebovali vybudovať svoje hlavné zázemie priamo v Číne. To sa im podarilo pomerne rýchlo, nakoľko ich elektromobily sú zaujímavé nielen dizajnom a spracovaním, ale predovšetkým veľmi solídnymi parametrami. Vytvoriť si komfortné podmienky v Číne nebolo až také náročné a aj vďaka tomu prichádza čas, kedy sa rozhodli prekročiť hranice.

NIO má určite veľmi dobre našliapnuté stať sa dobrou konkurenciou pre ostatné automobilky, a to aj tie najlepšie v kategórii elektromobilov. Na včera si zvolali tlačovú konferenciu, kde oznámili prvú expanziu na nórsky trh: „6. mája NIO oficiálne oznámilo vstup na nórsky trh počas tlačovej konferencie, čím spravili svoj prvý krok v zámorí. Podarilo sa im založiť kompletný ekosystém, ktorý pozostáva z áut, služieb, digitálneho zážitku, životného štýlu a zároveň vybudovať komunitu.“

NIO ES8 čínsky elektromobil expanzia
NIO ES8 | Zdroj: NIO

Ešte tento rok sa do Nórska dostane prvý elektromobil NIO, a to konkrétne plne elektrické SUV NIO ES8. Budúci rok ho doplní aj nový elektrický sedan NIO ET7, ktorý môžete vidieť na titulnej fotke. Samozrejme, vstup na trh nie je iba o autách, takže automobilka zároveň potvrdila svoje plány s budovaním vlastnej infraštruktúry. V Nórsku preto vyrastú predajne, servisné centrá, nabíjacie stanice či dokonca stanice pre výmenu batérií, ktoré sú v Číne populárne. Ide o systém, kedy namiesto nabíjania batérie príde k jej výmene. Celý proces trvá pár minút a môžete pokračovať ďalej.

Prvý showroom NIO House sa v Nórsku otvorí v treťom štvrťroku 2021. Prvú predajňa a zároveň servis v Osle plánujú spustiť v septembri a v roku 2022 sa ich sieť postupne rozšíri po celej krajine.

Náš tip
Čínsky elektromobil NIO ET7 predstavený: Dojazd cez 1000 km
7. mája 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+