MojElektromobil

Svet elektrických vozidiel nie je len o sériovo vyrábaných modeloch, ktoré dobre poznáme a bežne stretávame na cestách. Patria sem aj unikátne projekty a skvosty ukazujúce široké možnosti elektromobility, často pohybujúce sa na hranici technologických možností.

Za ostatné roky sme boli svedkami viacerých kuriozít. Na myseľ prichádza elektrický superšport Rimac Nevera s výkonom 1914 koní, futuristický Mercedes-Benz Vision AVTR inšpirovaný filmom Avatar či vodíkový superšport Hyperion XP-1 s ohromnými parametrami. A to je len vrchol pomyselného ľadovca.

Podobné nevšednosti sa z času na čas objavia a veľkú pozornosť na seba pritiahnu bez ohľadu na to, či sa niekedy vôbec dostanú do rúk bežného smrteľníka.

Medzi takéto projekty patrí aj elektromobil NIO EP9, na ktorý upozornil portál Electrek. Má ísť o aktuálne najrýchlejší a najdrahší elektromobil, aký bol kedy vyrobený.

Pohľad na cenu 3,48 milióna dolárov a maximálnu rýchlosti 349 kilometrov za hodinu naznačuje, že by to mohlo skutočne tak. Aspoň do momentu, kým na trh nepríde spomínaný Rimac Nevera s maximálkou šialených 415 kilometrov za hodinu.

Elektrický superšport NIO EP9 bol prvým vozidlo z produkcie čínskej automobilky NIO, no na rozdiel od modelov ES8, ET7 a ES6 nespĺňa právne a technické požiadavky na to, aby mohol oficiálne vyraziť do cestnej premávky. Napriek tomu ide po každej stránke o pozoruhodnú ukážku technologického umu.

Čo všetko to presne znamená prezrádza video YouTube kanálu Fully Charged Show, ktorý mal možnosť NIO EP9 prevetrať priamo na okruhu.

Náš tip
Šéf Volkswagenu mohol riadiť Teslu, chýbal len jediný podpis


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

6. augusta 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+