MojElektromobil

Nechýbalo veľa a dnešný automobilový priemysel mohol vyzerať úplne inak. Elon Musk chcel na pozíciu výkonného riaditeľa Tesly získať súčasného šéfa koncernu Volkswagen, Herberta Diessa. So šokujúcou informáciou prišiel portál Business Insider.

Diess, ktorý patrí medzi rešpektované postavy automobilového priemyslu, v roku 2014 opúšťal po 15 rokoch stajňu BMW. Už vtedy sa v kuloároch šepkalo, že novým domovom sa mu s najväčšou pravdepodobnosťou stane Volkswagen. Informácie sa nakoniec naplnili, no po rokoch sa ukázalo, že nešlo o jedinú lákavú ponuku.

Situáciu sa pokúsil využiť aj Elon Musk, ktorý nechcel zastávať pozíciu výkonného riaditeľa a hľadal tak niekoho, komu môže prenechať vedenie spoločnosti. Týmto človekom sa mal stať práve Herbert Diess.

Dohoda bola na spadnutie

Nešlo pritom len o akúsi silne hypotetickú možnosť. Dohoda bola podľa medializovaných informácií na spadnutie. Stačilo podpísať pripravenú zmluvu. 

Prečo dal nakoniec Diess prednosť výkonnej pozícii v koncerne Volkswagen nie je známe. Možností je viacero, no presný dôvod poznajú asi len samotní aktéri. Treba však povedať, že vtedajšia Tesla nebola v pozícii tak úspešnej firmy ako je dnes, čo mohlo rozhodovanie veľmi ľahko ovplyvniť.

Informácie o spoločnej minulosti vnášajú nový pohľad na dobré vzťahy medzi dvojicou vrcholových manažérov. Stačí si spomenúť na vzájomné komplimenty či spoločné testovanie modelu Volkswagen ID.3. Aktuálne sa ukazuje, že nemuselo ísť len o profesijnú zdvorilosť, pretože Muskove a Diessove cesty sa pretli už dávno predtým. 

Herbert Diess a Elon Musk testujú Volkswagen ID.3 (Zdroj: H. Diess/LinkedIn)
Herbert Diess a Elon Musk testujú Volkswagen ID.3 | Zdroj: H. Diess/LinkedIn
Náš tip
Šéf Tesly a VW sú priatelia. Na odovzdávaní cien v Berlíne si vymieňali komplimenty
20. apríla 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+