MojElektromobil

V budúcnosti Chrysleru sú naplánované minimálne  tri elektromobily. Prvým by mal byť crossover v roku 2025, po ktorom by malo prísť jedno alebo dve SUV a neskôr minivan. O ambicióznych plánoch nás informoval Insideevs.

Sú naplánované minimálne tri elektromobily

Na CES 2022 sme sa okrem iného dozvedeli aj niečo viac o elektrickej budúcnosti Chrysleru. Značka Stellantis sa vo svojich vyjadreniach zaviazala, že v roku 2025 postaví svoje prvé elektrické auto a do roku 2028 sa stane plne elektrickým výrobcom automobilov.

V podstate okamžite po debute konceptu Aisflow Concept prezradila generálna riaditeľka Chrysleru Christina Feuell ďalšie podrobnosti o elektrickej budúcnosti automobilky. Podľa jej slov potvrdilo, že do roku 2028 bude mať značka viac ponúk ako sú jej dnešné tri aktuálne modely. Dnes poznáme 300, Pacifica a Voyager výhradne pre flotilu.

Po dizajnovej stránke je nový elektrický Chrysler skutočne vydarený. Zdroj: Chrysler

Elegantne vyzerajúci koncept elektrického crossoveru Airflow nám poskytuje pohľad do budúcnosti značky. Domnievame sa, že práve takto by mohli vyzerať sériové modely Chysleru, a to aj napriek tomu, že to oficiálne zatiaľ nebolo potvrdené. Zatiaľ sme podľa oficiálnych informácií videli len ukážku sériového elektrického crossoveru s plánovaným uvedeným na trh v roku 2025.

Ide vraj len o koncept

Podľa slov generálnej riaditeľky Chrysleru stále platí, že Airflow by nemal ísť do sériovej výroby a že ide len o koncept. Otvorene však priznala, že prvé elektromobily značky Chrysler sa vo významnej miere inšpirujú práve Airflowom.

V prípade, že je Airflow Concept elektrický crossover, tak by mal mať 118 kWh batériu s možným dojazdom na hranici 650 km.

Ide vraj o koncept, ktorý je preplnený novými technológiami. Zdroj: Chrysler

Po predstavení elektrického crossoveru Chrysler by malo prísť jedno alebo dve SUV. Dostupné informácie nezachádzajú do detailov, no môžeme predpokladať, že minimálne jedno bude plnohodnotným trojradovým SUV. Nemali by sme však vylúčiť ani trojradový model strednej veľkosti.

Sedan je otázny, ale minivan sa potvrdil

Informácie nám však predstavili aj pripravovaný minivan Chrysler. Minivany sú pre automobilku aj do budúcna stále dôležitým segmentom, čo vydrží aj v „dobe elektromobilov“.

Môžeme však predpokladať, že nepôjde o elektrickú Pacifitu. Ide v prvom rade o vozidlo, ktoré funguje a oslovuje akýkoľvek typ rodiny.

V plánoch sa nám nepodarilo nájsť zmienku o modeli 300, čiže sedan od Chrysleru. Súčasný model sa predstaví v roku 2024 spoločne so svojimi bratmi Dodge Charger a Challenger. Dodge bude v roku 2024 zmodernizovaný novými elektrickými muscle car. Model 300 možno nástupcu vôbec nedostane.

Náš tip
Dotácie na elektromobily v Česku: Takmer miliarda korún pre firmy aj živnostníkov
12. januára 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+