MojElektromobil

Počas posledného týždňa sa vo svete elektromobility udialo hneď niekoľko zaujímavých vecí. Aby ste o žiadnu dôležitú informáciu neprišli, pripravili sme pre vás prehľad tých najzaujímavejších správ, ktoré prišli počas prebiehajúceho týždňa.

Salón Elektromobilov už budúci týždeň v Trenčíne

Salón Elektromobilov, prvá špecializovaná výstava zameraná na elektromobily odštartovala ešte v roku 2020. Prvý raz bolo možné vidieť plejádu najnovších elektromobilov v priestoroch centra Bory Mall. Aktuálny štvrtý ročník akcie sa predstaví aj v ďalších mestách. Na rade je Trenčín, ktorý bude hostiť Salón Elektromobilov v OC Laugaricio od 16. do 18. júna.

S Renault Megane sme cestovali do Chorvátska

To, že s elektromobilom prejdete len krátke vzdialenosti už dávno neplatí. Rozhodli sme sa to potvrdiť aj my a zobrali sme elektromobil od Renault do výlet do Chorvátska. V článku sa dozviete, koľkokrát sme nabíjali, ako dlho trvalo nabíjanie, či koľko nás to celé stálo.

Volvo predstavilo nový elektromobil EX30

Spoločnosť Volvo predstavila svoj najnovší počin. Celosvetová premiéra z talianskeho Milána prekvapila viacerých jej účastníkov. Novinka švédskej automobilky totižto prichádza ako menšie SUV, ktoré dostane zatiaľ najlepšie zrýchlenie zo všetkých vozidiel Volvo.  Ide o prvé malé prémiové SUV spoločnosti, ktoré prichádza až v štyroch elektrických variantoch. Volvo týmto spôsobom reaguje na narastajúci celosvetový (ale aj domáci) dopyt po bezemisných automobiloch.

Volkswagen ID. Buzz prichádza vo väčšej verzii

Priamo z nemeckého Wolfsburgu prišla správa o tom, že ikonický ID. Buzz prichádza v novej verzii. Tentokrát sa zákazníci dočkajú verzie s dlhším rázvorom, ktorá príde okrem iného aj prvýkrát do Severnej Ameriky. Práve tam sa 2. júna oficiálne verejnosti predstavil na najväčšej svetovej stretávke majiteľov VW Bus, v slnečnej Kalifornii.

Hlasovanie o Elektromobil roka 2023 stále prebieha

Ponuka a dostupnosť elektromobilov a plug-in hybridov sa každoročne zlepšuje, pribúda množstvo zaujímavých modelov, a práve z tých teraz v jedinečnej ankete Elektromobil Roka 2023 powered by ČSOB Leasing môžete vybrať tie najlepšie modely. Hlasovanie prebieha od 22. mája 2023 do 25. júna 2023. Tentokrát vám priblížime kategóriu Luxusný elektromobil.

10. júna 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+