MojElektromobil

Milí čitatelia, drahí priaznivci elektrického pohonu a elektromobility vo všeobecnosti,

touto formou vás prosíme, zapojte do dotazníka Fakulty elektrotechniky a informačných technológií Žilinskej univerzity a pomôžte tak vedeckej obci na Slovensku.

Ide o dotazník priamo z nášho súdka – Rozhodovanie vodičov pri nabíjaní elektromobilov. Účasťou na tomto prieskume pomôžete pri výskume, ktorý je zameraný na riadenie nabíjania elektromobilov. Tak prosím smelo do toho!

Vopred ďakujeme.


Rozhodovanie vodičov pri nabíjaní elektromobilov

Dobrý deň,

v rámci nášho výskumu by sme Vás chceli poprosiť o účasť na prieskume, ktorý je zameraný na porozumenie rozhodovania vodičov pri nabíjaní elektromobilu.

Cieľom dotazníka je preskúmať preferencie vodičov elektromobilov pri jednotlivých možných službách poskytovaných nabíjacími stanicami. Tieto preferencie budú potom brané do úvahy pri návrhu algoritmov a metód, ktoré by zabezpečili potrebné množstvo energie pre elektromobily súčasne pripojené k nabíjacej stanici tak, aby boli uspokojené požiadavky vodičov, eliminovali sa negatívne vplyvy na napájaciu elektrickú sieť a dal sa prípadne využiť lokálny obnoviteľný zdroj (napr. fotovoltika).

Dotazník môžete nájsť na nasledujúcom linku: https://forms.gle/zovsktuY3AZtAaqMA

Odpoveď na otázky by Vám nemala trvať viac než 10 – 15 minút. Dotazník je anonymný a všetky získané informácie sú dôverné a budú slúžiť len na vedecké účely.

Ďakujeme za vašu účasť.

doc. Ing. Peter Braciník, Phd.,

Fakulta elektrotechniky a informačných technológií, Žilinská univerzita v Žiline

14. augusta 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+