MojElektromobil

Približne pred mesiacom sme v spolupráci so Slovenskou asociáciou pre elektromobilitu (SEVA) spustili projekt Nabijame.sk, oficiálnu slovenskú mapu nabíjacích staníc pre elektromobily a plug-in hybridy. Pri spustení projektu sme avizovali, že databáza dostupných nabíjacích staníc pre elektromobily a plug-in hybridy bude pravidelne aktualizovaná.

Lepší prehľad o východnom Slovensku

Nabíjacie stanice postupne vyrastajú v nových lokalitách, a tak je potrebné informovať o ich dostupnosti. Na základe čerstvých dát preto bola mapa aktualizovaná a dnes v nej už nájdete napríklad aj 22 kW nabíjacie stanice od spoločnosti Perun Electromobility, ktoré sú situované v obciach na východnom Slovensku – Prešovský a Košický kraj. Nájsť ich môžete v obciach Pavlovce nad Uhom, Ptrukša, Veľké Kapušany, Kráľovský Chlmec, Pichne, Trhovište, Nižný Hrabovec, Kladzany, Čičava, Čierne nad Topľou, Vyšná Olšava, ale aj v mnohých ďalších.

Do mapových podkladov boli počas aktualizácie pridané aj ďalšie nabíjacie stanice v obciach Lúky, Domaniža, Papradno, Trenčianske Teplice, Rimavská Sobota a Veľký Krtíš.

Nabijame.sk: Všetky kľúčové informácie na jednom mieste

Nabijame.sk je oficiálna slovenská mapa nabíjacích staníc s podrobnými parametrami a napojením na najväčších poskytovateľov nabíjania primárne na Slovensku, ale aj v zahraničí. Mapu s prehľadným zobrazením umiestnenia nabíjacích staníc a databázou všetkých kľúčových informácií, ktoré potrebuje poznať každý majiteľ elektrického auta, nájdete na ľahko zapamätateľnej stránke www.nabijame.sk.

Pripomeňme si, že okrem pravidelného aktualizovania prehľadu dostupných nabíjacích staníc sa momentálne pracuje na vytvorení mobilnej aplikácie pre platformu Android. Práve mobilná aplikácia prinesie na smartfóny majiteľov elektrických vozidiel ešte lepší používateľský zážitok.

Foto: Miloš Debnár
22. júla 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+