MojElektromobil

V martinskom obchodnom centre Tulip bola dnes oficiálne otvorená rýchlonabíjacia stanica pre elektromobily. Vznikla v spolupráci so ZSE, ktorá má s výstavbou takýchto staníc už mnoho skúseností. Len pred pár týždňami otvorilo ZSE prvú rýchlonabíjačku v Martine v OC Galéria. Do konca tohto roka chce mať viac ako 40 nabíjacích staníc, v priebehu roka 2019 ich chce spustiť ďalších 50.

Nabíjacia stanica obsahuje tieto 3 konektory:

  • Mennekes Type 2
  • CHAdeMO
  • CCS

Pri novej nabíjačke sú vyhradené dve parkovacie miesta, ktoré slúžia pre elektromobily (prípadne plug-in hybridy), ktoré sa budú na nabíjačke nabíjať. Pri predstavení bolo možné vidieť aj elektromobil Nissan LEAF, na ktorom bola funkčnosť nabíjačky predvedená.

Práve Martin považujeme za jedno zo strategických miest pre nabíjanie elektromobilov – leží približne v strede Slovenska, na severnej trase diaľnice D1. Nabíjacie stanice pri obchodných centrách poskytnú majiteľom elektromobilov komfort možnosti návštevy ich prevádzok a občerstvenia počas nabíjania.

Pokiaľ chcete mať prehľad o všetkých nabíjacích staniciach od ZSE, odporúčame stiahnuť aplikáciu ZSE Drive, v ktorej nájdete aj prehľadnú mapu ich nabíjačiek. Pomocou samotnej aplikácie si nabíjačku môžete aj rezervovať a mať tak istotu, že po príchode budete môcť svoj elektromobil nabiť bez čakania.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
ZSE otvorilo prvú ultra-fast nabíjačku na Slovensku. Má výkon 350kW

Náš tip
Test aplikácie ZSE Drive: Nabíjanie elektromobilu nebolo nikdy jednoduchšie

Náš tip
ZSE Drive prináša zaujímavé programové balíky, nové ceny a inteligentné možnosti nabíjania
18. decembra 2018
Zdroj: Tulip Facebook

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+